Poznań zaleca maseczki

Koronawirus: prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, podczas wideo konferencji mówił o wzroście liczby pacjentów z koronawirusem w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej, a także zaapelował o noszenie maseczek ochronnych.

Aktualnie w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu hospitalizowanych jest 125 osób. U 83 z nich stwierdzono zarażenie koronawirusem. Pozostali wykazują objawy koronawirusa, ale oczekują jeszcze na wyniki testów, które jednoznacznie pozwolą stwierdzić zarażenie. Prezydent Jaśkowiak zaznaczył, że 19 pacjentów jest podłączonych do respiratora. Do tej pory, z powodu koronawiurusa, w poznańskim szpitalu zmarło 13 osób. Osoby przebywające w poznańskim szpitalu są mieszkańcami z różnych obszarów województwa. Przewożone są do miasta celem zapewnienia im jak najlepszej opieki medycznej.

W czasie konferencji prezydent Jacek Jaśkowiak zaapelował by w miejscach publicznych nosić maseczki ochronne. Chodzi przede wszystkim o sklepy, apteki i komunikację publiczną.

Po początkowych trudnościach z dostępem do maseczek, teraz można je coraz łatwiej dostać. Jakiś czas temu pisaliśmy o swarzędzkiej firmie szyjącej maseczki – zobacz tutaj.

Warto też przypomnieć, że w lutym Agencja Rezerw Materiałowych, choć uprzedzana o ryzyku rozszerzania się epidemii, sprzedała przeszło 60 tys. maseczek. Poinformował o tym publicysta dziennika Rzeczpospolita:

Zamiast tego Agencja Rezerw Materiałowych wolała skupować węgiel, o czym informuje Radio TOK FM.

#zostanwdomu

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *