Wywalczony remis z Nielbą

Trzeci wiosenny mecz Unitów – i trzeci bez zwycięstwa – za nami. W Wielką Sobotę podopieczni Jakuba Ostrowskiego zremisowali z Nielbą Wągrowiec 1:1.
Od pierwszego gwizdka swarzędzanie prowawdzili grę, a “Żółto-Czarni” próbowali kontratakować. W pierwszej połowie taktyka przyjęta przez przyjezdnych okazała się skuteczniejsza. W 5. minucie, po błędzie jednego z Unitów, indywidualną akcję miał Adam Urbański, na szczęście jego strzał obronił Andrzej Budnik.
Piętnaście minut później do głosu doszli zawodnicy “Dumy Swarzędza”. Mikołaj Remlein będąc w polu karnym wyłożył futbolówkę Krzysztofowi Stępińskiemu. Niestety “Stępina” z kilku metrów trafił w poprzeczkę i nadal było 0:0.
W 37. minucie w jednej z licznych kontr w pole karne SKS-u wbiegł Mikołaj Dobrzykowski. Z kilku metrów oddał celny strzał i wyprowadził tym samym swój zespół na prowadzenie.
Po przerwie swarzędzanie próbowali odrabiać straty. Swoje szanse mieli m.in Stępiński i Tomasz Neumann. Niektóre z tych akcji były nawet efektowne, ale brakowało wykończenia. Piłkarze gości również tworzyli liczne sytuacje podbramkowe, jednak nie potrafili ich zamienić na gole.
Na kolejne trafienie kibice musieli czekać do ostatniej minuty. W doliczonym czasie gry po zamieszaniu pod bramką Nielby pięknym strzałem z pola karnego popisał się Krzysztof Stępiński trafiając do siatki gości. Był to dwunasty gol napastnika Unii w tym sezonie.
Chwilę po wyrównaniu sędzia zakończył sobotnie zawody. “Duma Swarzędza” w batalii z Nielbą zdobyła więc jedno oczko. Za tydzień podopieczni Jakuba Ostrowskiego zmierzą się w Obornikach z tamtejszą Spartą.

Unia Swarzędz – Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)
Bramki: Krzysztof Stępiński (90′) – Mikołaj Dobrzykowski (37′)
Unia: 1. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 3. Jakub Dohnal, 13. Tomasz Neumann, 14. Patryk Pawłowski – 10. Mateusz Świergiel, 5. Marcin Nowicki, 8. Filip Soboń, 7. Tomasz Węcławek (76′ 11. Dominik Nowacki), 20. Mikołaj Remlein (61′ 19. Kamil Boruń) – 9. Krzysztof Stępiński.
Nielba: 12. Patryk Łagodziński – 2. Wiktor Moskalik, 3. Mikołaj Dobrzykowski, 6. Mateusz Rocławski, 7. Rafał Leśniewski, 8. Adrian Mikołajczak, 9. Adam Urbański (87′ Adrian Marchel), 10. Jacek Figaszewski, 17. Damian Śmigielski (77′ 18. Mateusz Rozmarynowski), 19. Rafał Gruntkowski, 20. Jakub Kubiński (90′ 5. Patryk Soforek).