Powstaje społeczna mapa Swarzędza – udoskonalaj przestrzeń wirtualnie

Powstaje społeczna mapa Swarzędza: udoskonalaj przestrzeń wokół siebie wirtualnie – warsztaty z tworzenia społecznej mapy Swarzędza (i świata).

W imieniu własnym i Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska serdecznie zapraszam na warsztaty z tworzenia społecznej mapy Swarzędza i okolic, które odbędą się 28 lutego 2023 r. od godz. 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Jasinie przy zbiegu ulic: Sołeckiej i Wrzesińskiej. Jeżeli zauważasz niedoskonałości w swojej nawigacji, brak aktualnych informacji o remontach, a może po prostu mapy nie odzwierciedlają rzeczywistości to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Znasz najlepiej swoją okolicę, dzięki czemu to Ty możesz zostać edytorem map i pomóc innym użytkownikom. Dzięki warsztatom zdobędziesz wiedzę i umiejętności jak to zrobić. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ze względów organizacyjnych wymagane są zapisy SMS lub telefonicznie pod nr tel. 504 512 779.

Warsztaty opierają się na ogólnoświatowym projekcie OpenStreetMap, który zrzesza ponad 10 mln użytkowników. Codziennie każdy z nich dodaje i edytuje elementy tworzące mapę całego globu. Otwartość projektu i społeczne zaangażowanie użytkowników czyni je najdokładniejszymi na świecie, dlatego m.in. producenci nawigacji coraz częściej opierają swoje urządzenia o mapy OSM. W Polsce swoją nawigację udostępnia Yanosik, który patronuje wydarzenie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Więcej informacji: https://bit.ly/WarsztatyOSM

Jacek Bura – członek Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Powstaje społeczna mapa Swarzędza
Powstaje społeczna mapa Swarzędza – udoskonalaj przestrzeń wirtualnie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *