Poczta i świetlica wiejska w Kobylnicy w budynku odnowionego dworca

Wyremontowany dworzec PKP w Kobylnicy oprócz poczekalni i kas będzie miał jeszcze więcej do zaoferowania – pojawi się poczta oraz świetlica wiejska.

Zabytkowy budynek dworca kolejowego w Kobylnicy został wyremontowany. Jego wnętrza mają zapewnić podróżnym wygodną poczekalnię, kasy biletowe oraz sanitariaty. Oprócz pomieszczeń typowo dla pasażerów, budynek dysponuje jeszcze pomieszczeniami o powierzchni około 240 m kw. Ta przestrzeń, znajdująca się na dwóch kondygnacjach będzie do dyspozycji gminy Swarzędz.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, rozstrzygnięto przetarg dotyczący modernizacji przestrzeni komercyjnych dworca. Prace, o wartości 589 tys. zł zostaną wykonane przez będzie Zakład Ogólnobudowlany Komplex Zbigniew Wycisk z Tulec.

To właśnie w nowo wyremontowanych pomieszczeniach kobylnickiego dworca powstanie świetlica wiejska. Ma ona być zdecydowanie bardziej funkcjonalna niż obecna, znajdująca się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Świetlica w nowej, dogodniejszej lokalizacji i wygodniejszych wnętrzach ma się znaleźć do połowy tego roku. Ponadto, dowiedzieliśmy się, że bardzo prawdopodobnie, w budynku dworca powstanie również placówka pocztowa.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Poczta i świetlica wiejska w Kobylnicy
Poczta i świetlica wiejska w Kobylnicy na nowym dworcu PKP – projekt wnętrz (WK Architekci).

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *