Płomień ugaszony przez Lidera: czarno-czerwoni znów wygrali

Płomień ugaszony przez Lidera: czarno-czerwoni znów wygrali, jesień zakończą na podium.

Mecz z szóstym zespołem tabeli był kolejnym z serii gier przeciw czołówce. Po remisie z Meblorzem i przegranej z Polonią II Środa Wlkp. Lider potrzebował zwycięstwa z Płomieniem Nekla. Goście też przyjechali w bojowym nastawieniu i mecz mógłby podobać się publiczności, gdyby ta mogła pojawić się na Stadionie Miejskim.

Nie był to łatwy mecz dla Lidera. Goście grali ofensywny futbol i stwarzali sobie sytuacje, ale linia defensywna i bramkarz gospodarzy skuteczni stawiali opór. Czarno-czerwona ofensywa też wypracowała mnóstwo okazji, ale „nic nie chciało wpaść”. Prawie nic, bo pod koniec pierwszego kwadransa rajd Stępniaka, który nie przejmując się faulami przeciwników parł do przodu, przyniósł gola, gdy po jego uderzeniu obrońca Płomienia przy próbie wybicia skierował piłkę do własnej bramki. W drugiej połowie goście wyrównali, ale potem akcja zespołowa przyniosła zwycięskie trafienie. Rybarczyk zagrał piłkę na prawą stronę do Korcza, ten dośrodkował w pole karne, gdzie Jakubek zachował się jak typowy snajper. Piłka tak go szukała w polu karnym, że go znalazła i trafiając w kolano odbiła się by polecieć pod poprzeczkę czym kompletnie zaskoczyła bramkarza.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Płomień Nekla 2:1 (1:0) Bramki: 1:0 samobójcza (14’ po strzale Stępniaka) 1:1 Maciejewski (53’) 2:1 Jakubek (66’) Lider: Strugalski, Korcz, Zaborniak, Górczewski, Jędraszyk, J. Maćkowiak, Ciesielski, Rybarczyk, Maciejewski (Marzec), Stępniak, Jakubek (Pogorzelec) oraz Raczek, H. Maćkowiak, Schneider, Kowalewski, Owczarek; trener Maciej Rybicki

Wygrali też dwaj pozostali przedstawiciele gminy Swarzędz, choć również nie bez trudu. Meblorz grając większość meczu w osłabieniu trafiał dopiero w drugiej połowie i wygrał 2:0 z Orkanem Jarosławiec. Piast w Suchym Lesie zwycięskiego gola na 2:1 strzelił Sucharom dopiero w końcówce. Czołówka tabeli wielkopolskiej ligi okręgowej, grupa 2:

  1. Piast Kobylnica            15 45 57:7
  2. Meblorz Swarzędz       16 40 59:19
  3. Lider Swarzędz            15 37 48:16
  4. Avia Kamionki              16 35 53:19
  5. Polonia II Środa Wlkp. 15 30 29:22
  6. Płomień Nekla             16 28 35:29

Na koniec jesieni na czele będą zatem trzy swarzędzkie zespoły. Lider może jeszcze przeskoczyć Meblorza w tabeli, jeśli w sobotę wygra…. dziewięcioma bramkami. Zaległy mecz z rezerwami Victorii Września o g. 13 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu.

Płomień ugaszony przez Lidera, a inne aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Płomień ugaszony przez Lidera

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *