Dziki znowu pojawiają się w Swarzędzu – trzeba zachować ostrożność

Ponownie dostaliśmy informację od mieszkańca: dziki znowu pojawiają się w Swarzędzu – dlatego przestrzegamy, że należy zachować ostrożność, bo spotkanie z dzikim stworzeniem może być przykre. 

Fotografie, które otrzymaliśmy od mieszkańca zostały zrobione w okolicach ul. Średzkiej, w poniedziałkowy wieczór. Powoli zbliża się jesień i siłą rzeczy dziki znowu pojawiają się w Swarzędzu. Głodne zwierzęta poszukują pożywienia. Niemniej, należy pamiętać, że spotkanie z nimi może okazać się niebezpieczne – zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców. Szczególną uwagę muszą też zachować właściciele psów podczas spacerów. W przypadku bezpośredniego kontaktu z dzikami, należy, o ile to możliwe, zachować bezpieczną odległość.

Dlatego pamiętajmy, by nie dokarmiać dzikich zwierząt, gdyż te czują się w ten sposób zachęcone do częstych odwiedzin w mieście. Ważne jest też by nie wyrzucać resztek pożywienia w miejsca inne, niż odpowiednie pojemniki.

Nie tylko Swarzędz boryka się z dzikami w mieście. Bardzo często pojawiają się informacje o tych stworzeniach poszukujących pokarmu również w innych miejscowościach. Miasto Poznań nawet przygotowuje strategię, która ma spowodować zatrzymanie wzrostu populacji dzików w mieście.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Dziki znowu pojawiają się w Swarzędzu

Dziki znowu pojawiają się w Swarzędzu

Dziki znowu pojawiają się w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *