1276 zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz – znowu wzrost

Kolejny dzień przynosi dane wskazujące na wzrost zarażeń koronawirusem: już 1276 zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz.

Najnowsze dane zaprezentowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu. Są one ważne na dzień 19 listopada 2020 r. Wskazują one po raz kolejny na wzrost liczby osób zarażonych koronawirusem. W gminie Swarzędz mamy obecnie 1276 zakażeń COVID-19. Są to tak zwane aktywne przypadki. Od początku pandemii stwierdzono już 1399 zakażeń patogenem. 16 swarzędzan przebywa w szpitalu. 118 osób zdołało już przejść zakażenie koronawirusem. 5 osób natomiast zmarło w związku z zarażeniem wirusem.

Sytuacja jest zatem poważna, a tymczasem Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas, podał się do dymisji. Jego rezygnacja jest powodowana… problemami zdrowotnymi. Nie są one jednak związane zakażeniem koronawirusem.

Powiat poznański

W powiecie poznańskim, według danych z powiatowego Sanepidu, jest obecnie 9758 aktywnych przypadków. Do tej pory zarażonych było 10785 mieszkańców gmin wokół Poznania. Hospitalizowanych jest 143 mieszkańców powiatu poznańskiego. 971 osób to tak zwani ozdrowieńcy. 55 osób zmarło.

Nie zmienia się sytuacja, jeśli chodzi o największą liczbę zakażeń wśród gmin powiatu. Cały czas mocno na czele jest gmina Swarzędz. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to najliczniejsza gmina i siłą rzeczy zakażeń będzie więcej niż w pozostałych. Biorąc pod uwagę aktywne przypadki dalej, za Swarzędzem, są gminy Dopiewo (887) i Komorniki (823). Najmniej zarażeń obecnie odnotowano w gminie Kleszczewo (189) i Puszczykowo (222).

Poznań

W Poznaniu liczba aktywnych przypadków również dynamicznie rośnie. Obecnie 13377 poznaniaków zostało zdiagnozowanych pozytywnie na obecność koronawirusa. Do tej pory 15050 mieszkańców stolicy Wielkopolski było zarażonych patogenem. Obecnie w szpitalach przebywa 234 poznaniaków. 1536 osób zamieszkałych w Poznaniu to tak zwani ozdrowieńcy. W związku z zakażeniem koronawirusem zmarło do tej pory 137 mieszkańców Poznania.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *