Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – otwarcie i taekwondo olimpijskie w Zalasewie

27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie (odbędzie się otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Olimpiada trwać będzie w dniach 27.04 – 10.06.2018 w 12 miastach, w tym 11 z Wielkopolski (Kalisz, Konin, Krotoszyn, Luboń, Piła, Poznań, Sypniewo koło Jastrowia, Swarzędz Zalasewo, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Żerków).

Ceremonia otwarcia odbędzie się w : piątek, 27 kwietnia, godz. 18.15, hala SP nr 2 w Swarzędzu Zalasewie, a zamknięcia 3 lipca, godz. 11.00, sala sesyjna UMWW.


Pierwsze konkurencje rozgrywane w ramach Olimpiady:

  • taekwondo olimpijskie – sobota, niedziela 28-29 kwietnia, Swarzędz Zalasewo
  • gimnastyka trampolina – niedziela 28 kwietnia, hala AWF Poznań
  • gimnastyka artystyczna – sobota – poniedziałek 28-30 kwietnia, Hala Wacław Szamotuły

– „Bardzo cieszymy się z bycia gospodarzem tak ważnego wydarzenia, jakim jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. W 11 miastach naszego województwa (12. jest Zabrze) gościć będziemy ponad 4 tysiące uczestników. Wśród nich oczywiście silną reprezentację Wielkopolski. A że od wielu lat, we współzawodnictwie dzieci i młodzieży jesteśmy na podium, to trzymam kciuki, aby i tym razem nasi sportowcy zdobyli wiele medali. Mamy wielu uzdolnionych sportowców, których jako Samorząd Województwa staramy się wspierać. Organizacja OOM to wielkie przedsięwzięcie logistyczne, dlatego pragnę podziękować całemu komitetowi organizacyjnemu oraz samorządom lokalnym. Bez dobrej współpracy z nimi, organizacja takich zawodów nie byłaby możliwa” – powiedział Marek Woźniak.


„Jesteśmy gotowi” – zadeklarował burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. To właśnie w Swarzędzu Zalasewie odbędzie się Ceremonia Otwarcia XXIV OOM. Także tutaj, o medale rywalizować będą taekwondziści. – „Miano Sportowej Gminy Roku zobowiązuje. Stawiamy na sport, jesteśmy organizatorami wielu ważnych i dużych wydarzeń sportowych. Bardzo dziękuję za zaufanie i wybranie nas do grona miast gospodarzy OOM”.

Fot. Piotr i Paweł Rychter

Konferencja prasowa w Zalasewie l/Swarzędza – Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży 2018
Konferencja prasowa w Zalasewie l/Swarzędza – Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży 2018Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *