Odszedł dr Andrzej Przychodzki

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł dr Andrzej Przychodzki, od lat związany ze Swarzędzem, miłośnik historii naszej gminy. 

Dr Andrzej Przychodzki zmarł 27 października 2021 roku. Swarzędzanom najbardziej zapadnie w pamięci jako wielki pasjonat i miłośnik historii gminy Swarzędz. W latach 1997 – 2001 pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej. Dr Przychodzki opublikował jako autor, bądź współautor szereg materiałów odnoszących się do naszego regionu.

Urodzony w 1942 roku, dr Andrzej Przychodzki był absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Swoją karierę naukową rozpoczął we Wrocławiu, gdzie na miejscowej Akademii Rolniczej obronił rozprawę doktorską. Pracą badawczą zajmował się między innymi pod okiem innego swarzędzanina, prof. dr hab. Ryszarda Kosteckiego. Działał w wielu instytucjach naukowych, choćby w Instytucie Weterynaryjnym w Puławach, w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu, w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Rodzinie oraz bliskim dr Andrzeja Przychodzkiego składamy głębokie wyrazy współczucia. Jego odejście jest ogromną stratą dla całej społeczności gminy Swarzędz. 

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Odszedł dr Andrzej Przychodzki
Odszedł dr Andrzej Przychodzki. Fot. UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *