Remont ulic Średzkiej i Kórnickiej – utrudnienia dla kierowców i autobusów

Od 2 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu, gdyż zaczyna się remont ulic Średzkiej i Kórnickiej. Kierowcy muszą zwrócić szczególną uwagę i korzystać z objazdów, a pasażerowie autobusów na zmiany w kursowaniu autobusów.

Pierwszy etap prac dotyczy ul. Średzkiej na odcinku od ul. Słonecznej do skrzyżowania z ulicami Kórnicką i Średzką. W związku z tym poprowadzony jest objazd dla pojazdów – ulicą Średzką i ulicą Staniewskiego, w kierunku Zalasewa. Zakończenie prac na ul. Średzkiej zaplanowano na 2 grudnia 2021 r. Trzeba jednak pamiętać, że sytuacja drogowa może się na bieżąco zmieniać.

Pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej muszą zwrócić uwagę na wyłączenie z użytkowania przystanku Swarzędz – Południowa/Średzka. Autobusy pojadą objazdem ul. Staniewskiego do ronda na ulicach Średzkiej i Rabowickiej. Jak informuje UMiG uruchomiony zostanie przystanek Swarzędz – Złota na ul. Staniewskiego z obowiązkowym zatrzymaniem pojazdu, a pozostałe przystanki pośrednie zlokalizowane na ul. Kórnickiej i Średzkiej będą przystankami „na żądanie”.

Na liniach 405, 406, 407, 484 i 494 czasy odjazdów dla przystanków położonych za zamkniętym odcinkiem ul. Średzkiej przesuną się przynajmniej o 4 minuty.

Przystanki linii 499 wzdłuż ul. Kórnickiej zostaną wyłączone w obu kierunkach, a linia ta będzie korzystać z przystanków przy ul. Staniewskiego i Średzkiej (do ronda przy ul. Rabowickiej). Linia 497 w stronę Os. Leśnego będzie skręcać z ul. Średzkiej w Staniewskiego i dalej Kórnicką do Nowowiejskiej.

Poniżej znajduje się schemat zmiany organizacji ruchu udostępniony przez UMiG.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Remont ulic Średzkiej i Kórnickiej
Remont ulic Średzkiej i Kórnickiej – utrudnienia dla kierowców i pasażerów autobusów. Źródło: UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *