Cenne zwycięstwo z Bochnią – komplet publiczności na meczu 1LK

Cenne zwycięstwo z Bochnią: w sobotni wieczór, 23 października 2021, już drugi raz komplet publiczności na hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcin 1 dopingował koszykarki Lidera Swarzędz na mecz 1 Ligi Kobiet.

Tym razem swarzędzanki podejmowały zespół Contimax MOSiR Bochnia, który przed tym meczem legitymował się bilansem 2-1. Zapowiadał się ciężki mecz i taki rzeczywiście był. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz następującą piątką: Malina Piasecka, Ola Piasecka, Magda Wojdalska, Olga Jędrzejczak oraz Weronika Piechowiak. Obie drużyny na parkiet wprowadzały młode Liderki z roczników 2011/12 podopieczne trener Katarzyny Goldy-Wojtkowiak.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy po 5 minutach prowadzili 13:4. Bardzo trudno zatrzymać było duet Magdalena Szkop – bardzo szybka rozgrywająca oraz Anna Krawiec – doświadczona i silna zawodniczka podkoszowa. Po 5 minutach trener Talarczyk musiała poprosić o przerwę na żądanie by uspokoić i przeorganizować grę swojego zespołu. Przyniosło to od razu zmianę gry i punkty tria Piechowiak, Wojdalska i Żukowska. Po 10 minutach na tablicy widniał wynik po 20, co zwiastowało wielkie emocje.

Druga kwarta to dobra obrona Liderek, które zatrzymały zespół z Bochni na 9 punktach i do przerwy Lider prowadził 33:29. W trzeciej kwarcie Liderki przyspieszyły grę, bardzo dobrze kontry kończyła Olga Jędrzejczak i 26 minucie swarzędzanki osiągnęły 14 punktową przewagę, którą gościom udało się niestety zniwelować jeszcze w 3 kwarcie do 6 punktów 53:47. Początek czwartej kwarty to znowu zryw Liderek, które prowadziły 64:53 na 4 minuty do końca. Wydawało się, że jest już po meczu, ale rywalki zdołały dojść na 4 punkty 64:60 po punktach duetu Szkop-Krawiec. Celną trójką sytuację wyjaśniła Malina Piasecka i kibice mogli świętować pierwsze domowe zwycięstwo Lidera w tym sezonie.

Najlepsze tego dnia była Weronika Piechowiak, która zanotowała double-double 22 punkty i 13 zbiórek. Wspierały ją: Magda Wojdalska 14 (8zb), Ola Żukowska 13, Malina Piasecka 7 (5as), Weronika Jarecka 4, Olga Jędrzejczak 4, Marta Wdowiuk 3 (8zb), Wiktoria Flaszak, Wiktoria Plackowska i Ola Piasecka. Liderki po tym meczu z bilansem 2-2 są na 7 miejscu w ligowej tabeli. W sobotę o 16:00 swarzędzanki rozegrają mecz wyjazdowy w Lesznie. A kolejny mecz w Swarzędzu odbędzie się 7 listopada, Liderki podejmą zespół Maximus Kąty Wrocławskie.