Dołącz do akcji „Różowy październik” w ETC Swarzędz

Dołącz do akcji „Różowy październik” w ETC Swarzędz. Październik – miesiąc walki z rakiem piersi. Pamięta o tym ETC i zachęca wszystkie mieszkanki Swarzędza i okolic, by włączyły się w akcję „Różowy miesiąc”. Centrum zaprasza w poniedziałek, 25 października, chętne panie do skorzystania z badań mammograficznych. Specjaliści będą czekać w tzw. Mammobusie w godz. 08:00-16:00 lub dłużej, jeśli zainteresowanie udziałem w wydarzeniu będzie tak samo duże, jak w poprzednim miesiącu.

Rak piersi to podstępna choroba, która w początkowym stadium nie daje żadnych objawów. Na szczęście wcześnie ujawniona może być całkowicie uleczalna. Dlatego tak ważne są regularne badania profilaktycznie umożliwiające wykrycie zmian zanim pojawią sią pierwsze symptomy. Warto więc przyjść w najbliższy poniedziałek do ETC Swarzędz i bezpłatnie skontrolować swoje zdrowie. W godz. 8:00-16:00 przed Centrum zaparkuje Mammobus, w którym specjaliści przeprowadzą profesjonalne badania. Skorzystać z nich nieodpłatnie mogą kobiety z grupy refundacyjnej w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii oraz wszystkie pozostałe panie za wcześniejszą opłatą w wysokości 150 zł.

Do badań nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Mammografia trwa tylko chwilę i jest całkowicie bezbolesna. Należy jednak pamiętać, by w jej dniu nie stosować dezodorantów, talku, balsamu ani kremów w okolicy klatki piersiowej.

Uwaga! Aby skorzystać z badania należy się zarejestrować. Można tego dokonać dzwoniąc od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 pod numer telefonu: 68 41 41 411.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Dołącz do akcji Różowy październik
Dołącz do akcji „Różowy październik” w ETC Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *