Niezły jazz w Pałacyku pod Lipami

Co to był za wieczór w Swarzędzu! Niezwykły nastrój był zasługą pierwszego w 2018 roku koncert z cyklu Środowe Wieczory w Pałacyku pod Lipami. Upłynął on pod znakiem muzyki klasycznej w jazzowej odsłonie. 21 marca publiczności zaprezentował się Classic Jazz Quartet, w skład którego wchodzą świetni  muzycy: Lidia Sieczkowska, Piotr Kałużny, Krzysztof Przybyłowicz i Zbigniew Wrombel.

Classic Jazz Quartet powstał 18 lat temu. Impresje, które w interesujący sposób łączą popularne motywy dzieł J. S. Bacha z jazzowymi improwizacjami zostały skomponowane z okazji 250. rocznicy śmierci wybitnego kompozytora. Całość to ciekawa kompozycja prezentująca elementy muzyki klasycznej w innej odsłonie. Kwartet postanowił rozszerzyć swój repertuar o dzieła rónież innych kompozytorów, jak choćby Fryderyk Chopin, Gabriel Urbain Fauré, Claude Debussy czy Le Roy.Środowe spotkanie w Pałacyku pod Lipami było nastrojową podróżą po zaczarowanym świecie magicznych dźwięków, interesujących improwizacji oraz muzycznej pasji. Był to jeden z tych koncertów, które na długo pozostają w pamięci słuchaczy.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć autorstwa Mariusza Łuczaka i Paweła Nowakowskiego. Tekst został przygotowany w oparciu o informację ze Swarzędzkiego Ośrodka Kultury.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *