Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

Znane piłkarskie powiedzenie najlepiej oddaje, to co działo się w batalii pomiędzy Unią a Obrą Kościan. W ostatnim domowym spotkaniu w tym roku podopieczni Patryka Kniata przegrali 0:1.

W pierwszej odsłonie Unici byli stroną przeważającą co objawiało się w wielu sytuacjach. Pierwszą okazję miał Marcin Nowicki, którego strzał minął słupek o centymetry. Następnie bliski wpisania się na listę strzelców był Mateusz Świergiel. Kapitan zespołu gospodarzy po podaniu Pawła Koralewskiego uderzył groźnie z powietrza, Daniel Tomczak stojący w bramce Obry zdołał jednak wybić futbolówkę.

Przed przerwą Nowicki jeszcze dwukrotnie zagroził bramce rywali. Niestety w obu przypadkach “Nowikowi” brakowało szczęścia. Warto odnotować, że goście nie dali się całkowicie stłamsić. Podczas pierwszej połowy dwa razy zmusili Andrzeja Budnika do bramkarskich interwencji. W 10. minucie Maciej Przewłocki dopadł do piłki w polu karnym i uderzył wprost w golkipera Unii. Natomiast siedemnaście minut później Kacper Borowiak po jednym z dośrodkowań skierował głową futbolówkę w stronę bramki “Dumy Swarzędza”. Budnik był jednak na posterunku.

Po zmianie stron przewaga SKS-u zaczęła topnieć. Co prawda w 57. i 64. minucie Krystian Antczak miał doskonałe sytuacje, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Punkt kulminacyjny spotkania miał miejsce w 78. minucie. Wtedy sędzia – mimo kontrowersji – odgwizdał rzut wolny w okolicach dwudziestego piątego metra od kasty Unii. Stały fragment wykonał wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Krystian Łukaszyk. Zawodnik Obry oddał mocny strzał i piłka po jednym koźle zatrzepotała w siatce.

Utrata bramki zmotywowała swarzędzan do jeszcze większej walki. Niestety skończyło się jedynie na chęciach i Obra wygrała 1:0. Była to pierwsza w tym sezonie porażka podopiecznych Patryka Kniata u siebie.

Unia Swarzędz – Obra Kościan 0:1 (0:0)

Bramki: Krystian Łukaszyk (79′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Mikołaj Kistowski, Jakub Dohnal (82′ Piotr Babuszkiewicz), Filip Soboń – Patryk Pawłowski, Tomasz Węcławek, Paweł Koralewski, Krystian Antczak, Mateusz Świergiel – Krzysztof Stępiński (69′ Dominik Nowacki), Marcin Nowicki.

Widzów: 130.

Jan Piechota, fot. Mateusz Buliński






Tabela rozgrywek

MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Lubuszanin Trzcianka184142-1713-2-38-0-05-2-3
2Unia Swarzędz183638-2111-3-49-1-12-2-3
3Nielba Wągrowiec183630-2111-3-45-2-36-1-1
4Pogoń Nowe Skalmierzyce183238-309-5-46-3-23-2-2
5Centra Ostrów Wlkp.183237-309-5-46-5-03-0-4
6Polonia Kępno183135-2910-1-76-0-44-1-3
7Obra Kościan183122-169-4-55-1-34-3-2
8Tarnovia Tarnowo P.182731-237-6-54-2-33-4-2
9LKS Gołuchów182730-238-3-76-2-32-1-4
10Polonia Leszno182724-178-3-74-3-24-0-5
11Orkan Śmiłowo182627-277-5-67-2-10-3-5
12Sokół Pniewy182524-338-1-93-0-65-1-3
13Victoria Września182326-256-5-75-3-31-2-4
14Warta Międzychód182124-295-6-74-3-11-3-6
15Ostrovia Ostrów Wlkp.182025-356-2-104-1-22-1-8
16Zjednoczeni Trzemeszno181930-336-1-115-0-41-1-7
17KS Opatówek181820-285-3-104-2-51-1-5
18Kotwica Kórnik181531-444-3-110-0-04-3-11
19Krobianka Krobia181518-444-3-113-2-41-1-7
20Olimpia Koło18518-451-2-151-1-50-1-10



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: