Mocne dni Lidera Swarzędz: wygrane w Pucharze Polski i lidze na 15-lecie

UKS Lider Swarzędz świętuje swoje 15-lecie – mocne dni Lidera Swarzędz. Obchodom z udziałem blisko 200 piłkarzy Lidera towarzyszą sukcesy na boisku. W lidze pokonany został Orkan Jarosławiec (4:1), a w Pucharze Polski czarno-czerwoni są w ćwierćfinale strefy poznańskiej po wygranej 3:1 Polonią Nowy Tomyśl.

29 września seniorzy Lidera rozegrali trzeci w sezonie mecz pucharowy – trzeci w roli gospodarza i trzeci nie w Swarzędzu. Tym razem czarno-czerwoni podjęli rywala w Kobylnicy. NAP Polonia Nowy Tomyśl występuje w równoległej grupie ligi okręgowej. Poprzedni dwaj rywale – Lechia Kostrzyn i Piast Kobylnica – grają w V lidze, więc mogło się wydawać, że starcie z Polonią będzie łatwiejsze. Tymczasem już na samym początku goście zdobyli bramkę i przez pół godziny utrzymywali prowadzenie.

Lider jednak w kilku minut przechylił przebieg wydarzeń na swoją stronę. Najpierw podanie Korcza wykorzystał Kaczmarek, a chwilę później skutecznie uderzył Vogel (asysta Siemińskiego) i gospodarze prowadzili. Przez długie minuty Lider nie potrafił podwyższyć rezultatu, za to skutecznie się bronił. Gdy w końcówce Polonia postawiła wszystko na jedną kartę, czarno-czerwoni przeprowadzili skuteczną akcję, którą wykończył Skrodziuk. Asystę przy tym golu zaliczył Schneider, który zagrał pierwszy raz po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Chwilę później sędzia zakończył mecz i Lider mógł świętować awans do ćwierćfinału Pucharu strefy poznańskiej. Na tym etapie przeciwnikiem będzie A-klasowa drużyna WKS Owieczki. Rewelacja rozgrywek w 1/8 wygrała z Wartą Śrem, a wcześniej wyeliminowała m.in. Polonię II Środa Wlkp., z którą Lider przegrał kilka dni temu w lidze 3:0. Nie będzie to zatem łatwy pojedynek. Wyjazd w okolice Gniezna 13 października.

Wcześniej, bo w ostatnią sobotę na swarzędzkim Stadionie Miejskim spotkali się piłkarze wszystkich roczników UKS Lider Swarzędz. Świętowanie 15 lat historii klubu o czarno-czerwonych barwach rozpoczęło się w gronie zawodników – najmłodsi z nich urodzili się zaledwie 4 lata temu, najstarszy rocznik juniorski Lidera to trampkarze 2007. Razem z rodzicami, rodzeństwem i kibicami 200 młodych sportowców miało okazję pierwszy raz spotkać się w tak dużym gronie. Była prezentacja 9 młodzieżowych drużyn, rywalizacja sportowa, wspólne wymyślanie klubowych okrzyków, okolicznościowe szaliki, malowanie twarzy i stoisko z potrawami z grilla.

Do tego rodzinnego świętowania dołączyli też zaproszeni goście, wśród nich burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, który uczestniczył we wręczaniu odznak dla osób zasłużonych dla klubu. Srebrne otrzymali dyrektor SCSiR Mariola Józwiak, dyrektor SP2 w Zalasewie Beata Hałas i Adrian Senyk – sołtys Zalasewa, gdzie głównie trenują zawodnicy UKS-u. Brązowe trafiły do Mateusza Korcza i Kamila Jędraszyka, którzy mają na swoim koncie ponad 100 występów w seniorskim zespole Lidera.

Finałem dnia był mecz ligi okręgowej, w którym seniorzy Lidera podjęli zespół Orkana Jarosławiec. Klub ze Swarzędza nie zawiódł wyjątkowo licznej, kilkusetosobowej publiczności i wygrał dzięki dwóm trafieniom Kaczmarka oraz golom Vogla i Ciesielskiego. Zespół trenera Macieja Rybickiego składa się w zdecydowanej większości z wychowanków klubu i piłkarzy, którzy przynajmniej kilka lat grali w zespołach juniorskich. Połowa zawodników dopiero w tym roku skończyła 18 lat, bądź też te symboliczne „dorosłe” urodziny ma jeszcze przed sobą.

Puchar Polski, 1/8 finału strefy poznańskiej: Lider Swarzędz – NAP Polonia Nowy Tomyśl 3:1 (2:0) Bramki dla Lidera: Kaczmarek (33’), Vogel (39’), Skrodziuk (90’+3) Lider: Strugalski, Korcz (Yildirim), Owczarek, Górczewski, Zboralski, Jędraszyk (Kowalewski), Siemiński (Maćkowiak), (k)Ciesielski, Pogorzelec (Skrodziuk), Vogel (Książkiewicz), Kaczmarek (Schneider); trener Maciej Rybicki

Liga okręgowa WZPN, grupa 3: Lider Swarzędz – Orkan Jarosławiec 4:1 (2:0) Bramki dla Lidera: Kaczmarek (11’ 78’), Vogel (34’) i Ciesielski (82’) Lider: Strugalski, Korcz (Yildirim), Owczarek (Fornalkiewicz), Górczewski (Zaborniak), Siemiński (Maciejewski), (k)Ciesielski, J. Maćkowiak, Vogel (Zboralski), Skrodziuk (Książkiewicz), Jędraszyk, Kaczmarek oraz Kowalewski.

W kadrze zespołu pozostają także Marzec, H. Maćkowiak i Stępniak.

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Mocne dni Lidera Swarzędz
Mocne dni Lidera Swarzędz: wygrane w Pucharze Polski i lidze na 15-lecie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *