Pruszków za mocny dla Liderek, ale bilans 9-0 koszykarskiej młodzieży

Pruszków okazał się za mocny dla Liderek: w sobotę koszykarki Lidera zmierzyły się w pierwszym meczu ćwierćfinału 1LK z najlepszą drużyną sezonu Iodica TopMarket MKS Pruszków.

Rywalki przegrały w lidze tylko jeden pierwszy mecz, a potem zanotowały serię 25 kolejnych zwycięstw. Przed podopiecznymi trener Anny Talarczyk rysowało się arcytrudne zadanie, ale każda seria musi się kiedyś zakończyć. Rywalki mają w składzie większość graczy z ekstraklasową przeszłością oraz MVP grupy A ligi.

Liderki rozpoczęły piątką Piasecka, Motyl, Wojdalska, Wdowiuk i Piechowiak. Pierwsze punkty w meczu rzuciła Marta Wdowiuk, ale były to niestety miłe złego początki. To rywalki szybko odskoczyły i po 10 minutach prowadziły 21:10. Para sędziowska niestety mocno wygwizdała nasze koszykarki w pierwszej i drugiej kwarcie, co ułatwiało grę gospodyniom.

W drugiej kwarcie swarzędzanki ciągle nie mogły znaleźć swojego rytmu, a MKS powiększał przewagę. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 38:21. Zawsze w przerwie trener Talarczyk umiała poderwać swoje zawodniczki do walki. Tym razem pierwsze dwie minuty trzeciej kwarty tego nie zwiastowały. Po 22 minutach rywalki osiągnęły największe tego dnia prowadzenie – 23 punkty 46:23. Sygnał do odrabiania strat dała para Weronika Piechowiak i Magda Wojdalska. Rzuciły one 12 punktów, a Lider stracił tylko 5. Do zdobywania punktów włączyła się Ola Żukowska i po 30 minutach rywalki prowadziły już tylko 7 punktami.

W trzeciej kwarcie swarzędzanki rzuciły aż 25 punktów, a do przerwy tylko 21. Początek czwartej kwarty to agresywna i mocna obrona Liderek, która zacięła atak rywalek. Z dobrej obrony przychodziło łatwiejsze zdobywanie punktów. 6 punktów rzuciła Marta Wdowiuk, kolejną trójkę dorzuciła Malina Piasecka i na 4 minuty do końca gospodynie prowadziły tylko 1 punktem – 60:59. W szeregach pruszkowskich było widać ogromne zaskoczenie i nerwowość. Doświadczone rywalki przełamały niemoc strzelecką, a Liderkom nie udało się już zdobyć punktów. Żal straconej szansy, ale na pewno docenić trzeba walkę do samego końca. Liderki napędziły stracha faworytowi całych rozgrywek i pokazały, że nie stoją na straconej pozycji w meczu u siebie. Punkty w meczu zdobywały: Piechowiak 16 (9zb), Piasecka M. 14 (3×3), Żukowska 11, Wdowiuk 10 (7zb), Wojdalska 6 (5as), Piasecka A. 2, Plackowska, Motyl, Flaszak, Maj.

W pierwszym meczu Pruszków okazał się za mocny dla Liderek. Drugi mecz ćwierćfinału odbędzie się w Swarzędzu na hali SCSiR przy ul. św. Marcin 1 w środę 13 kwietnia o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz sezonu. Przyjdź i pomóż nam zwyciężyć!

Bilans 9-0 koszykarskiej młodzieży

To był bardzo udany weekend koszykarskiej młodzieży Lidera. Swarzędzkie koszykarki i koszykarze wygrali wszystkie dziewięć rozegranych meczów.

Granie rozpoczęło się już w piątek. Młodzicy Starsi U13M pokonali po bardzo zaciętym meczu drużynę Sklep Polski MKK Gniezno 83:82. Punkty rzucili: Noskowiak 29, Kurzawski 21, Szulc 9, Polak 8, Mazurek 7, Włodarski 4, Sadliński 3, Gromadzki 2, Kaczyński, Błachnio, Danielewicz. W sobotę swój pierwszy historyczny turniej rozegrały Skrzaty U10K trener Katarzyny Goldy-Wojtkowiak. Najmłodsze Liderki pokonały w swoich pierwszych meczach ENEA AZS Poznań 29:23 i KS Golnicę Ryczywół 50:35. Swarzędzanki grały w składzie: Ula Kubiak, Anastazja Mazurek, Lena Drabowicz, Lena Stróżyńska, Maja Jaszkiewicz, Amelia Chmielewska, Magdalena Budzyńska, Oliwia Soszyńska, Maja Tomczak, Marysia Śmichura, Nina Makowska, Olga Makowska, Otylia Piechowiak, Matylda Czeterbok, Natasza Nowak, Iga Jahns.

Żaki U11M mieli również rozegrać turniej, ale nie dojechał jeden z zespołów i chłopcy rozegrali tylko jeden mecz. Dwa mecze ligowe rozegrali za to w niedzielę na turnieju w Swarzędzu. Podopieczni trenera Tomasza Eicherta odnieśli komplet trzech zwycięstw, pokonali w sobotę Basket Team Suchy Las 59:38, UKS Go Basket Kicin 57:9 i Akademię Koszykówki Pyry Poznań 54:40. Naszą drużynę reprezentowali: Augustyn Małecki, Marcin Brodziński, Jakub Danielewicz, Aleksander Bakan, Wojciech Dobek, Stanisław Marchelek, Sebastian Cravens, Piotr Szulc, Bartosz Maciejewski, Oskar Stenclik, Wiktor Tonn i Gabriel Frydryszak.

W niedzielę w Sierakowie swój mecz rozegrały Kadetki Młodsze U14K, które pewnie pokonała UKS Kormoran 93:57. Punkty rzuciły: Maj 31, Zając 17, Kuchcińska 16, Kobylińska 11, Sznura 6, Stachowiak 6, Frąckowiak 2, Marchelek 2, Mirska 2, Matusiewicz.

Swój mecz wysoko wygrały również Młodziczki Młodsze U12, które w Gnieźnie pokonały Byczą Akademię SP2 82:34. Punkty zdobyły: Chmielewska 23, Mróz 20, Kamińska 10, Rogowy 8, Kozielczyk, Cimińska i Klinge po 4, Gomulak i Michalak po 3, Bieżyńska 2, Trząsalska 1, Mioduszewska i Kubiak.

Drugi mecz w weekend rozegrali Młodzicy Starsi, którzy w Poznaniu pokonali MKK Pyra SP7/Sp79 Poznań 74:54. Był to udany rewanż za porażkę z pierwszej rundy. Punkty rzucili: Noskowiak 26, Mazuerek 14, Sadliński 9, Polak 7, Włodarski 6, Kaczyński, Kurzawski, Weselik po 4, Macioszek, Lewicki, Gromadzki, Danielewicz. Trenerów cieszą nie wyniki, ale przede wszystkim coraz lepsza gra i rozwój swoich podopiecznych.

W niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim swój pierwszy turniej towarzyski rozegrały Skrzaty U10M trenera Bratka Drabowicza. Chłopcy zostawili serce na parkiecie, nie była prowadzona żadna klasyfikacja i punktacja. Dla wszystkich drużyn miała to być okazja do zaprezentowania swoich umiejętności. Chłopcy zagrali w składzie: Artur Kopecki, Szymon Hernik, Kacper Skibiński, Franek Ziembiński, Wojtek Muszyński, Marcel Tyblewski, Filip Majewski, Piotr Ksenicz, Mikołaj Makowski.