Mocny początek sezonu Lidera – zwycięstwo nad rywalem do awansu

Wyjazdowym zwycięstwem nad konkurentem w walce o awans, seniorzy Lidera rozpoczęli sezon 2021/22 w lidze okręgowej – mocny początek sezonu Lidera. W Kamionkach 3:2 pokonali Avię.

Awans do V ligi wiosną wymknął się Liderowi Swarzędz. Po sezonie 2020/21 w wyższej klasie rozgrywkowej znalazły się inne kluby z gminy – Piast i Meblorz. Czarno-czerwonych w tabeli końcowej sezonu 2020/21 wyprzedziła jeszcze Avia Kamionki i to ten klub był pierwszym rywalem w obecnych rozgrywkach. Na starcie rundy jesiennej trudno określić siły wszystkich drużyn, ale zespoły numer 3 i 4 w poprzednim sezonie automatycznie w nowych rozgrywkach zaliczane są do faworytów. Stąd nie zabrakło kibiców na trybunach i emocji na boisku.

Zespół z Zalasewa od pierwszego gwizdka wyglądał na bardzo spragnionych gry i ruszył do zdecydowanych ataków. Niespełna 10 minut wystarczyło podopiecznym Macieja Rybickiego by objąć prowadzenie. Po rzucie wolnym najmłodszego na boisku Kacpra Vogla do piłki widowiskowo i skuteczni wyskoczył Mateusz Korcz. Bramkarz nie miał szans, podobnie jak przy drugim golu, również zdobytym głową, ale tym razem przez debiutującego w czarno-czerwonych barwach Szymona Kaczmarka. Asystował mu Korcz, który rozgrywał, jak to później określił, mecz życia.

Tuż przed przerwą Avia zdobyła kontaktową bramkę, co było zapowiedzią emocjonującej drugiej części gry. Na jej początku doszło do szybkiej wymiany ciosów. Najpierw Korcz ponownie zdobył bramkę (zapewniając sobie tytuł MVP meczu), finalizując zespołową akcję i wykorzystując podanie Piotra Stępniaka, który zagrał swój jedyny jesienią mecz – na kilka miesięcy przerywa występy na polskich boiskach dla kariery naukowej. Gospodarze zrewanżowali się kolejną kontaktową bramką, co tchnęło w nich dodatkową moc. Ostatnie pół godziny to dominacja zespołu z Kamionek. Lider jednak bronił się skutecznie, chwilami szczęśliwie i zainkasował na trudnym terenie trzy punkty.

Do seniorskiej kadry Lidera zostali włączeni przed obecnym sezonem wszyscy dotychczasowi juniorzy starsi (kilkukrotni zwycięzcy ligi wojewódzkiej). Do czarno-czerwonych barw powrócił Mateusz Siemiński, który – podobnie jak debiutujący z golem Kaczmarek – zagrał w Kamionkach w pierwszej jedenastce.

Przed własną publicznością Lider zagra już w najbliższą niedzielę z UKS Śrem – mecz o g. 16 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu.

Liga okręgowa „Red Box”, grupa 3: Avia Kamionki – Lider Swarzędz 2:3 (1:2) Bramki: 0:1 Korcz (9’), 0:2 Kaczmarek (30’),1:2 Gajewski (44’), 1:3 Korcz (54’), 2:3 Miążek (55’) Lider: Strugalski, Korcz, Siemiński, Zaborniak, Jędraszyk, J. Maćkowiak, (k) Ciesielski, Stępniak (Marzec), Skrodziuk (Maciejewski), Vogel (Pogorzelec), Kaczmarek oraz Górczewski, Książkiewicz, Owczarek i Yildirim; trener Maciej Rybicki

Wyniki pozostałych spotkań grupy 3: GKS Żerków – 1920 Mosina 1:2, Clescevia – Płomień Nekla 0:0, Kłos Zaniemyśl – Lotnik 1997 Poznań 4:1, Polonia Poznań – UKS Śrem 3:1, Lechita Kłecko – LZS Cielcza 5:0, Suchary Suchy Las – Orkan Jarosławiec 0:5, Jarota Jarocin Witaszyce II – Polonia II Środa Wlkp. 1:4.

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Mocny początek sezonu Lidera
Mocny początek sezonu Lidera – wygrana z Avią.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *