„Unia” rozbiła „Czarnych” Czerniejewo

Swarzędzanie w rozgrywkach poznańskiego Pucharu Polski są nie do zatrzymania. W 1/8 finału rozbili Czarnych Czerniejewo 7:0!

Rezultat spotkania całkowicie odzwierciedla boiskowe wydarzenia. Unici objęli prowadzenie już 4. minucie. Na listę strzelców po indywidualnej akcji wpisał się Marcin Nowicki. Jako drugi gola strzelił w 18. minucie Krzysztof Stępiński. Asystował mu przy tym Tomasz Węcławek. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Prawdziwa kanonada rozpoczęła się po zmianie stron. W 53. minucie Mateusz Świergiel zagrał do Marcina Nowickiego, który zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu. Dwie minuty później było 4:0. Ponownie ostatnim podającym był “Świergi”, ale tym razem do siatki trafił Piotr Babuszkiewicz.

W 63. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Dominika Nowackiego futbolówka wpadła pod nogi Mikołaja Kistowskiego. “Kisto” oddał celny strzał, który zakończył się golem. Szósty cios gospodarzom wyprowadził Mateusz Świergiel. Kapitan Unii pokonał golkipera rywali w akcji sam na sam.

Wisienką na torcie była składna akcja “niebiesko-białych” w 88. minucie, po której Krystian Antczak znalazł drogę do bramki klubu z Czerniejewa. W ćwierćfinale poznańskiego Pucharu Polski podopieczni Patryka Kniata zmierzą się z Mieszkiem Gniezno, który wyeliminował Lidera Swarzędz.

Czarni Czerniejewo – Unia Swarzędz 0:7 (0:2)

Bramki: Marcin Nowicki (4′, 53′), Krzysztof Stępiński (18′), Piotr Babuszkiewicz (55′), Mikołaj Kistowski (63′), Mateusz Świergiel (82′), Krystian Antczak (88′).

Skład Unii: Dariusz Nowak – Wojciech Antczak (45′ Krystian Antczak), Marcin Nowicki (55′ Mikołaj Remlein), Tomasz Węcławek, Filip Soboń (45′ Tomasz Neumann), Krzysztof Stępiński (45′ Mateusz Świergiel), Dominik Nowacki, Paweł Koralewski (45′ Kamil Czaplicki), Mikołaj Kistowski, Piotr Babuszkiewicz, Marcin Łażewski (45′ Patryk Pawłowski).