KRWIOBUS W SWARZĘDZU – oddaj krew dla potrzebujących!

Zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia. Wielu z nas czeka już na wymarzone prezenty. Są wśród nas też tacy, którzy czekają na najcenniejszy prezent jakim jest otrzymanie cząstki drugiej osoby jaką jest nasza krew – w Swarzędzu 20 grudnia stanie krwiobus.

Chcąc sprawić innym tak cenny świąteczny podarunek, warto przyjść w najbliższą środę (20 grudnia 2023) do krwiobusu czekającego na potencjalnych dawców krwi na parkingu między Leroy Merlin a ETC Swarzędz i podzielić się tym, co najcenniejsze – krwią dla potrzebujących. Pracownicy RCKiK oraz wolontariusze z Leroy Merlin Swarzędz będą na Państwa czekać z otwartymi ramionami i uśmiechami na twarzy w godzinach 8:00 – 13:00.

Epidemia COVID-19 sprawiła, że liczba krwiodawców znacznie spadła, co stanowi realne zagrożenie  dla wszystkich, którzy wymagają pomocy. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tym bardziej, że wspomnianej pomocy może potrzebować każdy z nas.

W środę 20 grudnia w godzinach 8:00-13:00 niemal każdy będzie mógł zrobić dobry uczynek i oddać krew. Co ważne – trzeba być osobą pełnoletnią, która nie przekroczyła 65 roku życia o dobrym stanie zdrowia. Poza tym, na zabieg warto przyjść wypoczętym, po posiłku i odpowiednio nawodnionym. Najlepiej wypić wcześniej 1-1,5 litra płynów. Do krwiobusu należy wziąć też dokument potwierdzający tożsamość zawierający numer PESEL i zdjęcie.

To naprawdę nie boli, trwa około 5 minut, jest w pełni bezpieczne i może uratować wiele osób!

„Świąteczna ZBIÓRKA KRWI” organizowana jest przez Leroy Merlin i ETC Swarzędz we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

KRWIOBUS W SWARZĘDZU
KRWIOBUS W SWARZĘDZU – oddaj krew dla potrzebujących!

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *