„Korona Wielkopolski” zdobyta

W sobotę 18 marca br. w Olandii (Prusim) odbył się piąty, ostatni etap III Korony Wielkopolski. Zawody rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku w Rożnowicach (Rogoźno),  gdzie odbył się pierwszy etap. Następne kolejno w: Zawidowicach k.Pleszewa (12.XI), w Lasku Marcelińskim – Poznań (21.01.2017), w Płotkach k. Piły (12.02) i ostatni w Olandii. Imprezę tę organizowano z myślą o wszystkich miłośnikach marszów z kijami oraz zwolennikach aktywności ruchowej. Uczestniczyli w nich dorośli, młodzież, dzieci, seniorzy, osoby niepełnosprawne. Zawodom zawsze przyświecał cel charytatywny, pieniądze z części wpisowego  przekazywano na leczenie zarówno dzieci jak i dorosłych.  Program wszystkich etapów był szczegółowo opracowany. Trasy  dobrze przygotowane i oznakowane, a nad prawidłowością przebiegu zawodów i bezpieczeństwem uczestników czuwali sędziowie, ratownicy i strażacy. Zawodnicy wybierali bieg przełajowy  na 10 km lub nordic walking -5 lub 10 km, dzieci miały do pokonania  dystans 200 m.

Po ukończeniu marszu każdy uczestnik otrzymał medal okolicznościowy, ciepły posiłek regeneracyjny, napoje, a najlepszych udekorowano medalami. Imprezie zawsze towarzyszyły różne atrakcje:  pomiary składu masy ciała,  malowanie twarzy,  animacje dla dzieci, wspólne zdjęcia, udział w losowaniu nagród, w licytacji na rzecz chorych.

      Ostatnim etap odbył się w sobotę 18 marca. Pogoda była nieciekawa, mżył deszcz, błoto na ścieżkach leśnych i polnych, ślisko. Ale fani zawodów, nie bacząc na trudne warunki pogodowe stawili się na starcie. W końcowym etapie Korony wzięło udział około 300 osób, w tym 18 w biegach przełajowych.

Swarzędzcy seniorzy i tym razem  nie zawiedli. Przeszliśmy  ostatni etap (tak jak wszystkie  poprzednie) i zdobyliśmy III Koronę Wielkopolski. Była to niesamowita przygoda.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

 

 

One thought on “„Korona Wielkopolski” zdobyta

  • 22 marca 2017 at 09:57
    Permalink

    Świetnie! Gratulujemy reprezentantom Swarzędza! 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *