Komisariat Policji w Pobiedziskach drugi w konkursie komisariatów powiatu

W kolejnej edycji konkursu na „Najlepszy komisariat powiatu poznańskiego” Komisariat Policji w Pobiedziskach uplasował się jako drugi, za posterunkiem z Buku, który zwyciężył w konkursie.

Podczas XLVIII sesji Rady Powiatu w Poznaniu starosta poznański Jan Grabkowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu w Poznaniu Piotra Burdajewicza oraz zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu Leszka Steinitza wręczył wyróżnienia reprezentantom zwycięskich placówek. Najlepszym komisariatem w powiecie okazał się Komisariat Policji w Buku. Drugi w konkursie okazał się Komisariat Policji w Pobiedziskach, a miejsce na podium uzupełnił Komisariat Policji w Murowanej Goślinie.

– Konkurs ma już swoją tradycję i powstał po to, aby wprowadzić ducha zdrowej rywalizacji między poszczególnymi jednostkami, a jednocześnie pozytywnie wpłynął na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie poznańskim. Komisariaty są oceniane na dwóch poziomach. Jeden dotyczy przestępstw kryminalnych, a drugi działań prewencyjnych. To pozwala obiektywnie ocenić pracę jednostek i daje im też możliwość odpowiedniego wykazania się. Dodajmy, że ranking prowadzony był przez cały 2022 rok – stwierdziła nadkomisarz Małgorzata Trzybińska, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

– Ten konkurs doskonale wpisuje się w naszą ideę bezpiecznego powiatu, którą konsekwentnie realizujemy już od wielu lat. Wspieramy policjantów, ponieważ chcemy zapewnić im odpowiednie warunki pracy. Chcemy również, aby komisariaty były przyjazne naszym mieszkańcom – zaznaczał starosta poznański Jan Grabkowski.

Za zwycięstwo przyznano nagrodę w wysokości 30 tys. złotych, komisariat z sąsiedniej gminy Pobiedziska zainkasował 10 tys. zł. Za trzecie miejsce przyznano nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Komisariat Policji w Pobiedziskach drugi w konkursie
Komisariat Policji w Pobiedziskach drugi w konkursie komisariatów powiatu. Fot. Powiat poznański.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *