„Zerwane korale” Haliny Dziszyńskiej-Błachnio w Bibliotece Publicznej

8 marca 2023 roku o godzinie 18:00 w Bibliotece Publicznej na osiedlu Czwartaków 1 w Swarzędzu odbędzie się prezentacja tomiku wierszy Haliny Dziszyńskiej-Błachnio pod tytułem „Zerwane korale”.

„Zerwane korale”, jak pisze Irena Kaczmarczyk, uwodzą tematyką, kulturą słowa i subtelnością przekazu. Skonstruowany przez autorkę wizerunek współczesnej kobiety jest wielowymiarowy, dojrzały i głęboki. Więcej na temat nowej książki Haliny Dziszyńskiej-Błachnio można przeczytać na stronie Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Halina Dziszyńska-Błachnio – doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki. Wykłada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Terapeuta mowy, logopeda, specjalista w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Poetka. Członek Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Wiersze publikuje w almanachach i antologiach literackich. Wydała pięć tomów poezji: „W szuwarach dni”, „Smakowanie świata”, „Wiry czasu”, „Światłocienie”, „Strofy swarzędzkie”. Interesuje się podróżami, fotografią i muzyką.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Zerwane korale Haliny Dziszyńskiej-Błachnio
„Zerwane korale” Haliny Dziszyńskiej-Błachnio w Bibliotece Publicznej

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *