Kolędowali w Kobylnicy

Od kilkunastu lat w parafii św. Krzyża w Kobylnicy spotykają się parafianie i goście aby wspólnie w niedzielne popołudnie pośpiewać wraz ze swarzędzkimi artystami i wysłuchać ich przepięknych aranżacji kolęd i pastorałek.

W tym roku podczas Koncertu Bożonarodzeniowo – Noworocznego 8 stycznia 2017 roku w parafii św. Krzyża w Kobylnicy wystąpili:  Swarzędzka Orkiestra Dęta, Chór Męski „Akord” Cechu Stolarzy w Swarzędzu, który swoją działalność rozpoczął w 1958 r., pod kierunkiem Pani – Jadwigi Maćkowiak.  Dyrygent Jadwiga Maćkowiak w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia pracy z Chórem Męskim Akord z tej okazji 21.01.2017 o godz. 16.00 w kościele Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego odbędzie się Jubileuszowy koncert kolęd na który chór z Panią dyrygent serdecznie zapraszają. W niedzielne popołudnie słuchaliśmy także Chóru Parafii Św. Józefa Rzemieślnika w Swarzędzu.

Koncert w Kobylnicy zakończył się jak co roku wspólnym odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”. Ksiądz kanonik Tadeusz Peliński na pożegnanie powiedział: „Bóg się rodzi – i niech się narodzi w naszych sercach tak, aby towarzyszyć nam w każdym dniu.”  Niech te słowa prowadzą nas aż do przyszłego roku, gdy znów nadejdzie wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia i będziemy śpiewać kolędy podczas koncertu w kobylnickim kościele.

Sandra Bocian