Enea Challenge Poznań – Mistrzostwa Europy w Triathlonie imprezą roku 2016

Blisko 5000  zawodników z 38 krajów startujących na rozmaitych triathlonowych dystansach, z czego 600 w bezpośredniej walce o tytuł Mistrza Europy na tym najbardziej wymagającym – długim. Przede wszystkim polska Mistrzyni Europy – Ewa Bugdoł, wyjątkowe emocje, koncerty, imprezy towarzyszące i jedno wielkie rodzinne święto sportu – tak, w telegraficznym skrócie, można podsumować lipcową imprezę w Poznaniu.

11 stycznia br. w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się Poznańska Gala Sportu, podczas której przyznano nagrody zarówno najważniejszym sportowym wydarzeniom organizowanym w Poznaniu, jak i najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali miasto na sportowych zmaganiach w 2016 r. Gala jest swego rodzaju barometrem popularności imprez sportowych organizowanych w Poznaniu, tym bardziej cieszy, że to właśnie Enea Challenge Poznań i Mistrzostwa Europy ETU na Długim Dystansie otrzymały ten tytuł.

Sam fakt organizacji ME właśnie w stolicy Wielkopolski stanowił nie tylko dobrą promocję dla miasta, ale także generował spory ruch turystyczny. Poznań na trwale zapisał się w kalendarzach wielu triathlonistów zarówno z Polski, jak i z innych części świata. See you in Poznań, czyli „do zobaczenia w Poznaniu” to główna informacja przekazywana sobie przez zagranicznych zawodników przy okazji planów startowych na 2017 rok.

– Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, jest to dla nas dodatkowa motywacjwa do jeszcze bardziej wytężonej pracy w kolejnym sezonie – podkreśla Wojciech Kruczyński, Prezes Endu Sport, organizatora cyklu Tri Tour, w tym Challenge Poznań. – Organizacja ME w Triathlonie postawiła nam wysoko poprzeczkę, jesteśmy sportowcami i mamy w sobie ducha walki, dlatego kolejną edycję Challenge Poznań 2017 mamy zamiar przygotować na jeszcze lepszym poziomie. Wracamy w całości nad Maltę, na życzenie zawodników pozostawiamy dystans długi. Już teraz mogę powiedzieć, że na listach jest 18% więcej zawodników niż w tym samym czasie rok temu. Ponad 2600 osób zdecydowało się już dziś wystartować w Poznaniu. Dziękujemy za to zaufanie i zapraszamy tym razem pod koniec czerwca (24-25) nad poznańską Maltę – dodaje Kruczyński.

Materiał video z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=sK-JmXSmTXg