Nowa odsłona Młyna nad Cybiną

Mieszkania i apartamenty umieszczone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, czyli lofty, od lat cieszą się uznaniem na rynku nieruchomości. Prawdziwym hitem będzie  inwestycja Grupy Partner, czyli Młyn nad Cybiną. W historycznym otoczeniu będą 134  mieszkania, na każdą kieszeń.

Młyn nad Cybiną to unikalny projekt, w ramach którego zostanie zrewitalizowany historyczny XIX-wieczny młyn przy ulicy Sarniej w Poznaniu, nieopodal Jeziora Swarzędzkiego i blisko Antoninka. W budynku o zróżnicowanej bryle, o wysokości od czterech do sześciu kondygnacji naziemnych będą 134 mieszkania o powierzchni od 38 m kw. do 125 m kw. oraz jeden lokal usługowy. Inwestycja będzie się składała z dwóch etapów – w zabytkowej części młyna, która zostanie zrewitalizowana i rozbudowana, znajdą się mieszkania w stylu loftowym wkomponowane w tkankę tego budynku. Natomiast od strony Jeziora Swarzędzkiego w ramach II etapu powstaną nowoczesne mieszkania w nowo wybudowanym skrzydle, będącym architektoniczną kontynuacją historycznej części. Mieszkania w ramach I etapu, obejmującego zabytkową część młyna, będą oddawane w pierwszym kwartale 2018 roku, natomiast II etap w drugiej połowie 2018 roku. W Młynie nad Cybiną znajdą się zarówno kameralne, 38-metrowe mieszkania z salonem połączonym z kuchnią i sypialnią, jak i przestronne apartamenty. Najbardziej efektowny, o powierzchni 125 m kw., będzie posiadał dwie łazienki, pokój dzienny z aneksem kuchennym, garderobę, trzy sypialnie oraz duży taras. Rozmieszczenie pomieszczeń będzie unikalne, a przyszli Mieszkańcy skorzystają z balkonów, loggii lub tarasów. Co ważne, projekt jest skierowany do szerokiego grona odbiorców, także w ramach programu MdM, w cenach od 4536 zł/ m kw.

Inwestor, Grupa Partner zadba o części wspólne, na dziedzińcu powstanie duży plac zabaw i park fitness, a pod młynem znajdzie się podziemna hala garażowa. – Mieszkańcy docenią, nie tylko komfortowy design, ale spotkają się też z klimatycznymi elementami młyna np. wewnętrznymi kolumnami, które kiedyś podtrzymywały stropy młyńskich hal, czy ceglanymi ścianami dziś służącymi jako dekoracja – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Ciekawy klimat tworzy również piękne otoczenie. Młyn znajduje się obok ujścia rzeki Cybiny do Jeziora Swarzędzkiego, ale jeszcze w Poznaniu. Zieliniec, bo tak nazywa się to miejsce, jest pełny drzew i krzewów, znajdują się tutaj szlaki rowerowe oraz trasy biegowe. Stąd jest blisko zarówno do Poznania, jak i Swarzędza. Dojazd ze stolicy Wielkopolski będzie jeszcze szybszy ze względu na zrealizowany w najbliższym czasie lewoskręt z trasy warszawskiej w ulicę Sośnicką.

Młyn nad Cybiną to perełka wśród wszystkich projektów Grupy Partner, ale nie jedyne przedsięwzięcie realizowane w Poznaniu. W ramach inwestycji Przystań Warta zostanie przygotowanych 8 apartamentów przy ulicy Starołęckiej, w dolinie rzeki. Powstanie również podziemna hala garażowa na 12 miejsc postojowych. Z kolei Atrium Sielska 22 to kamienica z 39 mieszkaniami na Górczynie. Grupa Partner ma za sobą dwa etapy Osiedla Atrium Grunwald przy ulicy Bosej w Poznaniu, a trzeci właśnie realizuje.