Jak zdrowo przeżyć święta

Święta Wielkanocne rządzą się swoimi prawami. Oprócz spędzania tego czasu w gronie najbliższych zapewne kojarzone są z nadprogramowymi kilogramami, które pozostają po tych kilku dniach świętowania. Przygotowania do Świąt rozpoczynają się już dużo wcześniej rozpoczynając od szału zakupowego, kończąc na kilkudziesięciu godzinach spędzonych w kuchni przygotowując posiłki. Zastanawiasz się czy można przeżyć Święta bez uczucia przejedzenia i dodatkowych 2-3kg?Zmiany powinieneś rozpocząć już od podstaw, oto kilka z nich:

  1. Zaplanuj dokładnie jakie posiłki będą przygotowane oraz dla ilu osób, na tej podstawie zrób listę zakupów, staraj się nie kupować niepotrzebnych produktów.
  2. Podczas wielkanocnego śniadania tradycyjne próbujemy wszystkich potraw, które zostały przygotowane, postaraj się jeść mniejsze porcje każdej z nich. Po zjedzeniu kilku mniejszych porcji z pewnością będziesz również najedzony.
  3. Pomóż swojemu układowi pokarmowemu produktami, które wspomogą trawienie, Wymienić można tutaj np. imbir czy cytrynę, które możesz dodawać do wody i pić rano na czczo oraz popijać w ciągu dnia. Świetnie sprawdzą się także herbatki ziołowe. Rumianek, lawenda, dziurawiec, czystek, mięta czy melisa znane są ze swojego dobroczynnego wpływu na układ pokarmowy, działając pobudzająco, łagodząco czy oczyszczająco.
  4. Zadbaj o ruch. Święta to przede wszystkim czas odpoczynku i oderwania się od codzienności. Jednak wyjście na spacer z pewnością może wspomóc Twoje samopoczucie. Spacerowanie nie obciążając organizmu pozwoli świetnie spędzić czas z rodziną podczas Świąt.
  5. Po Świętach organizm z powodu spożywania różnych potraw jest przeciążony, warto zadbać o oczyszczenie organizmu. Świetnie sprawdzą się tutaj warzywa i owoce. Zwiększ ich spożycie w okresie po świątecznym, kosztem 1-2 posiłków. Z pewnością wspomoże to detoks organizmu i pozwoli na założenie wybranej kreacji w Sylwestra.

Karolina Bartczak
Natural diet – Poradnia Dietetyczna
Tel. 695 144 082
www.naturaldiet.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *