Utrudnienia komunikacyjne – DK nr 92 – budowa kładki, ul. Transportowa, ul. Szkolna w Kobylnicy

W związku z przebudową kładki dla pieszych nad drogą krajową nr 92 w Swarzędzu informujemy, że na najbliższe dni wykonawca tej inwestycji zapowiada utrudnienia w ruchu w rejonie budowy. W czwartek, 5.04.2018 r., zamknięty zostanie zewnętrzny pas ruchu w kierunku Poznania. Dzień później zamknięte zostaną dwa pasy szybkiego ruchu w obu kierunkach. Kolejne zmiany zaplanowano na sobotę, 7.04.2018 r. W tym dniu firma prowadząca prace budowlane zamknie zewnętrzny pas ruchu w kierunku Wrześni. Ostatni etap zmian organizacji ruchu związany jest z utrudnieniami na pasie wewnętrznym w kierunku Wrześni. Jego zamknięcie przewidziano na wtorek, 10.04.2018 r.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.
9 kwietnia 2018 r. – w związku z realizacją robót związanych z rozbudową ul. Transportowej w Garbach i Zalasewie – zmieniona zostanie organizacja ruchu w tym rejonie.

Nastąpi zamknięcie dla ruchu odcinków ul. Michałówka w Garbach oraz zamknięcie jezdni ul. Transportowej na odcinku od ul. Planetarnej do ul. Kórnickiej zgodnie z schematami.

W tym etapie utrudnienia w ruchu na ul. Michałówka będą polegały na zamknięciu dla ruchu odcinka, na którym będą wykonywane roboty budowlane a objazdy wytyczono ul. Strumykową, Łozinową, Akacjową, Kórnicką, Graniczną, Kupiecką, Planetarną. Pojazdy poruszające się ul. Transportową nie będą mogły przejechać odcinka jezdni od ul. Planetarnej do ul. Kórnickiej. Zostaną wytyczone objazdy ul. Kórnicką, Graniczną, Kupiecką, Planetarną.

Dodatkowo wylot na ul. Planetarną na skrzyżowaniu ulic Planetarnej z Transportową zostanie wyłączony z ruchu. Będzie tu wytyczony wjazd na ul. Transportową dotychczasowym lewoskrętem z ul. Planetarnej.

Autobusy swarzędzkiej komunikacji publicznej poruszające się ww. odcinkiem ul. Transportowej pojadą wytyczonym objazdem.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na oznakowanie i przepraszamy za utrudnienia.

Oto:

PLAN ORIENTACYJNY

SCHEMAT OBJAZDÓW 1

SCHEMAT OBJAZDÓW 2
 

Rozpoczęły się roboty budowlane na ul. Szkolnej w Kobylnicy na odcinku od ul. Poznańskiej do przejazdu kolejowego przy ul. Dworcowej. Po ich zakończeniu ten fragment ul. Szkolnej będzie miał jezdnię asfaltową o szer. 6 m oraz obustronne chodniki o szer. 2,2 m ze zjazdami do posesji. Dla poprawy bezpieczeństwa w rejonie przedszkola w wybudowany zostanie próg spowalniający ruch. Na początek wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, brakujące przyłącza wodno- kanalizacyjne do posesji, kanał technologiczny oraz oświetlenie drogowe. Wykonawcą jest spółka Budownictwo Drogowe Krug.  Koszt przebudowy ul. Szkolnej to 988.345 zł.

Prace mają się zakończyć po trzech miesiącach. W pierwszej kolejności będą polegały na rozbiórkach istniejących nawierzchni z betonowych płyt drogowych oraz budowie kanalizacji deszczowej oraz przyłączy wodociągowych i sanitarnych. Utrudnienia w ruchu będą polegały na jednostronnym zwężeniu jezdni ul. Szkolnej najpierw od strony południowo-wschodniej, a później od przeciwległej strony.

Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Przedszkola „Koszałek Opałek” z placem budowy prosimy rodziców o parkowanie pojazdami na drodze serwisowej wzdłuż ul. Poznańskiej. Pozwoli to uniknąć problemów z parkowaniem pojazdów podczas przywożenia i odbierania dzieci z przedszkola.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz obowiązujące oznakowanie terenu robót.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *