Gmina Swarzędz z największą liczbą zakażeń COVID-19, zmarła 1 osoba

Gmina Swarzędz jest obecnie gminą z największą liczbą zakażeń COVID-19 w powiecie poznańskim, a jedna osoba zmarła w konsekwencji koronawirusa.

Najnowsze dane udostępnione przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, aktualne na dzień 21 września 2020 wskazują na znaczący wzrost liczby osób, u których stwierdzono koronawirusa. W konsekwencji tego gmina Swarzędz jest obecnie tą z największą liczbą zakażeń COVID-19 w powiecie poznańskim (19 przypadków), co więcej, jedna osoba zamieszkała w gminie zmarła. Wyprzedziliśmy nawet gminę Komorniki (17 aktywnych przypadków).

Aktualnie w gminie Swarzędz mamy 19 aktywnych przypadków, a od początku pandemii odnotowano u nas 52 przypadki zarażeń. 2 osoby przebywają na leczeniu w szpitalu. 17 osób przebywa w izolacji domowej, jest też jedna ofiara COVID-19 pośród mieszkańców gminy Swarzędz. 32 osoby pokonały koronawirusa.

Rodzinie oraz bliskim zmarłej osoby przekazujemy wyrazy współczucia.

Powiat poznański

W powiecie poznańskim są obecnie 104 aktywne przypadki zarażeń COVID-19. Do tej pory wszystkich przypadków było 397. 13 osób jest hospitalizowanych, a 91 odbywa izolację domową. 288 osób to tak zwani ozdrowieńcy. 5 mieszkańców gmin wokół Poznania zmarło.

Jak już wspomnieliśmy, najwięcej aktywnych przypadków jest w gminie Swarzędz (19), a później w gminie Komorniki (17). Najwięcej stwierdzonych przypadków od początku pandemii jest również w gminie Swarzędz oraz w Komornikach, po 52. Żadnego aktywnego przypadku nie ma w gminie Pobiedziska.

Poznań

W Poznaniu aktualnie 145 osób ze stwierdzonym zarażeniem. Od początku pandemii zakażonych było już 613 poznaniaków. Hospitalizowanych jest 23 mieszkańców Poznania. 7 osób znajduje się w izolatorium, a 115 w izolacji domowej. 455 osób po wykonaniu ponownych testów nie wykazuje obecności patogenu. 13 mieszkańców stolicy regionu zmarło.

Wielkopolska

Dane dla województwa wielkopolskiego aktualne na dzień 22 września 2020 r. pochodzą z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Wskazują one na 1 043 aktywne przypadki w Wielkopolsce. Do tej pory zarażonych było 6 878 Wielkopolan. Poddanych leczeniu szpitalnemu jest obecnie 318 mieszkańców regionu. Kwarantannie poddanych jest 8 085 osób. 5 578 osób określa się mianem ozdrowieńców. 257 mieszkańców województwa wielkopolskiego zmarło.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

Swarzędz COVID osoba zmarła

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *