Dofinansowane miejsca w punktach opieki dla dzieci do lat 3 – są kolejne

Kolejne dofinansowane miejsca w punktach opieki w Swarzędzu czekają na dzieci do lat 3. Pierwsze punkty, z których mogą skorzystać niepracujący rodzice, szybko się wypełniły. Teraz powstają nowe – na Osiedlu Dąbrowszczaków.

Miejsca w punktach opieki czekają na dzieci, których opiekunowie chcą wrócić na rynek pracy. Wystarczy, że jedno z rodziców obecnie nie pracuje (nie jest konieczny status osoby bezrobotnej zgłoszonej do urzędu pracy) i chce to zmienić. Pomaga w tym projekt „Wracamy na rynek pracy – aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3” realizowany przez Metropolię Poznań. Stowarzyszenie tworzą samorządy, w tym Swarzędz.

Pierwsze punkty w Swarzędzu już powstały i działają od kilku miesięcy. Zainteresowanych nie brakuje. Dlatego możliwe stało się uruchomienie kolejnej placówki. Na Osiedlu Dąbrowszczaków powstaną cztery takie grupy (jedna opiekunka zajmuje się maksymalnie 5 dzieci), które łącznie mogą przyjąć 20 podopiecznych. Są też jeszcze miejsca przy ul. Kórnickiej.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań zaprasza do udziału w projekcie niepracujących rodziców dzieci do lat trzech. Zgłoszenia przyjmowane są na adres biuro@projekt-opiekunki.pl Informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 786102024. Szczegóły projektu zostały zebrane na stronie internetowej projekt-opiekunki.pl.

Podobne placówki działają m.in. w Mosinie i Kórniku, a kolejny taki punkt opieki dla dzieci do lat 3 otwiera się wkrótce w Poznaniu. Powyższe adres mailowy i telefon kontaktowy obowiązują także dla punktów działających poza Swarzędzem.

O projekcie pisaliśmy już wcześniej. Wówczas Agnieszka Lewandowska, koordynatorka projektu w stowarzyszeniu Metropolia Poznań zapraszała rodziców: – Zapraszamy osoby bezrobotne, które są zainteresowane wsparciem w powrocie do pracy. Sednem naszego projektu jest kompleksowa pomoc rodzicom, którzy obecnie pozostają poza rynkiem pracy właśnie z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 3. Oferujemy nie tylko miejsca w naszych punktach, ale też profesjonalną pomoc ze strony doradcy zawodowego oraz szkolenia. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, stąd organizowane są nowe miejsca.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Dofinansowane miejsca w punktach opieki
Dofinansowane miejsca w punktach opieki dla dzieci do lat 3 – są kolejne. Fot. https://www.projekt-opiekunki.pl/.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *