Bezrobotni rodzice – są miejsca opieki dla dzieci do lat 3

Bezrobotni rodzice z obszaru Metropolii Poznań, czyli także ze Swarzędza, mogą skorzystać z nowych punktów opieki dla dzieci do lat 3. Projekt „Wracamy na rynek pracy – aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po powrocie związanym z opieką nad dzieckiem do lat 3” daje uczestnikom kompleksowe wsparcie, w tym możliwość zdobycia nowych zawodowych umiejętności.

Projekt „Wracamy na rynek pracy…” umożliwił już utworzenie na terenie Metropolii Poznań ponad 30 punktów opieki nad dziećmi do lat 3. Pięć uruchomiono w Swarzędzu – miejsca w nich szybko zostały wypełnione. Obecnie powstają kolejne punkty opieki, w tym dwa w Swarzędzu, co oznacza możliwość przyjęcia w naszej gminie do 10 dzieci. Miejsca są wyjątkowo atrakcyjne, ponieważ są dofinansowane – wkład własny rodzica wynosi tylko 41,20 zł miesięcznie.

Zapraszamy osoby bezrobotne, które są zainteresowane wsparciem w powrocie do pracy – zachęca Agnieszka Lewandowska, koordynatorka projektu w stowarzyszeniu Metropolia Poznań – Sednem naszego projektu jest kompleksowa pomoc rodzicom, którzy obecnie pozostają poza rynkiem pracy właśnie z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 3. Oferujemy nie tylko miejsca w naszych punktach, ale też profesjonalną pomoc ze strony doradcy zawodowego oraz szkolenia.

Nowe punkty powstają obecnie także w Poznaniu. Działają też już w Kórniku i Mosinie. Kolejne planowane są m.in. w Zalasewie, Tulcach i Tarnowie Podgórnym. Z każdego z tych punktów korzystać mogą mieszkańcy Poznania, całego powiatu poznańskiego oraz gmin Szamotuły, Oborniki, Skoki i Śrem, bo to te samorządy (plus odrębnie każda z gmin powiatu poznańskiego) tworzą Metropolię Poznań.

Ponad 150 rodziców już bierze udział w projekcie. W sumie skorzysta z niego 360 uczestników, którzy otrzymają roczne dofinansowanie do opieki nad dzieckiem w tworzonych w ramach projektu punktach. Dla 264 bezrobotnych osób przygotowano:

– spotkanie z psychologiem i doradcą zawodowym

– szkolenie „Aktywne poszukiwanie pracy” (m.in. kreowanie własnego wizerunku)

– szkolenia zawodowe w celu uzyskania nowych lub podwyższenia posiadanych kwalifikacji

– pomoc pośrednika pracy, który pomoże znaleźć miejsce zatrudnienia.

133 uczestników zostanie skierowanych na płatne staże zawodowe.

Regulamin projektu i inne przydatne informacje są dostępne na stronie projekt-opiekunki.pl Pytania można kierować na adres biuro@metropoliapoznan.pl lub na numer telefonu 786 102 024.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Bezrobotni rodzice
Bezrobotni rodzice – są miejsca opieki dla dzieci do lat 3

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *