Czy alerty RCB i ostrzeżenia meteo mają sens? Studenci chcą to sprawdzić

Studenci z Sekcji Meteorologii Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. S. Pawłowskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu chcą sprawdzić czy alerty RCB i ostrzeżenia meteorologiczne mają sens – można im pomóc wypełniając ankietę.  

Studenci realizują projekt „Wpływ ostrzeżeń meteorologicznych oraz alertów RCB na postrzeganie zagrożeń meteorologicznych”. Badanie ma na celu określenie, w jakim stopniu publikowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informacje przyczyniają się do poszerzenia świadomości odbiorców w zakresie możliwych skutków wystąpienia ekstremalnych zjawisk pogodowych. Istotnym pytaniem jest również, czy popularne alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) mają rzeczywisty wpływ na podejmowane indywidualnie decyzje i poprzez to na ograniczenie ryzyka poniesienia strat.

Głównym elementem badania jest ankieta internetowa, opublikowana na stronie Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego, na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz w mediach społecznościowych Sekcji Meteorologii.

Studenci zaangażowani w projekt zwracają się z uprzejmą prośbą o jej wypełnienie oraz dalsze udostępnienie, co pozwoli zebrać odpowiedzi z możliwie jak największego obszaru.

Na pytania dotyczące projektu chętnie odpowie jego kierowniczka – Weronika Górna (Geografia spec. HMiK II, WNGiG UAM) –(weronikagorna.wg@gmail.com).

Czy alerty RCB mają sens? Jeśli chcecie Państwo pomóc młodym badaczom przeanalizować ten problem możecie wypełnić internetowy kwestionariusz ankiety – link TUTAJ.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

czy alerty RCB mają sens

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *