COVID-19: jest kolejne zarażenie, 5 mieszkańców gminy Swarzędz choruje

Najnowsze dane wskazują, że jest kolejne zarażenie COVID-19: 5 mieszkańców gminy Swarzędz aktualnie choruje, od początku pandemii mamy do czynienia z 15 zarażeniem. 

Dane  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu aktualne na dzień 6 sierpnia 2020 r. wskazują, że w gminie Swarzędz jest kolejne zarażenie COVID-19. Mamy do czynienia z 15 stwierdzonym przypadkiem koronawirusa, z czego 10 osób wyzdrowiało. Spośród aktualnie chorujących 5 mieszkańców gminy, 1 osobna znajduje się w szpitalu. Pozostałe są w izolacji: 3 w izolacji domowej, a 1 w izolatorium na terenie Poznania.

W powiecie poznańskim liczba stwierdzonych zarażeń od początku pandemii wzrosła do 139. Obecnie chorują 32 osoby, z czego 5 jest hospitalizowana. 105 mieszkańców gmin wokół Poznania wyzdrowiało, a 2 zmarły.

W samym Poznaniu aktualnie choruje 35 mieszkańców. Od początku pandemii stwierdzono już 228 przypadków koronawirusa. 2 poznaniaków znajduje się w szpitalu. 186 osób wyzdrowiało, zmarło 7 osób.

W Wielkopolsce dane na 6 sierpnia, wskazują na 1 226 aktywnych przypadków koronawirusa. 159 osób jest hospitalizowanych. Do tej pory w naszym województwie zachorowało 4 230 osób. Wyzdrowiało 2 802 mieszkańców województwa.

Niezmiennie, wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

kolejne zarażenie COVID-19 Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *