Rośnie wykrywalność przestępstw przez swarzędzką policję

Komendant Komisariatu Policji w Swarzędzu, Eugeniusz Sierański, przedstawiając raport stanu bezpieczeństwa w gminie Swarzędz zaznaczył, że rośnie wykrywalność przestępstw przez swarzędzkich funkcjonariuszy. 

Analiza stanu porządku i bezpieczeństwa na terenie gminy Swarzędz była jednym z elementów omawianych na sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu. Sesja, która odbyła się 26 maja 2020 r. miała charakter zdalny, co nie przeszkodziło w udziale zaproszonym gościom, w tym komendantowi Eugeniuszowi Sierańskiemu, który prezentował dane dotyczące stanu bezpieczeństwa w Swarzędzu w 2019 roku.

Z informacji, które usłyszeliśmy podczas sesji (można ją było obserwować w internecie na żywo – więcej na ten temat pod tym linkiem) dowiedzieliśmy się, że w stosunku do roku 2018, w ubiegłym roku wzrosła wykrywalność przestępstw. Dotyczy to zarówno przestępstw kryminalnych, jak i tak zwanych przestępstw pospolitych. Nie jest to co prawda znaczący wzrost (wartości w okolicach procenta), ale należy odnotować pozytywny trend.

Ponadto komendant swarzędzkiego posterunku podziękował wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Swarzędz za stosowanie się do obowiązujących przepisów związanych z pandemią koronawirusa. Podkreślił również, że Komisariat Policji w Swarzędzu skierował 8 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego oraz 7 wystąpień do Powiatowego Inspektora Sanitarnego o nałożenie grzywny za rażące naruszenia przepisów. Byli także mieszkańcy ukarani mandatami i pouczeniami. W tej mierze swarzędzka policja ściśle współpracuje ze Strażą Miejską w Swarzędzu.

Na koniec komendant zaznaczył, że cały czas funkcjonują określone przepisy dotyczące zmiany zachowania w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i zaapelował, by wszyscy mieszkańcy się do nich stosowali.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

rośnie wykrywalność przestępstw

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *