Bilety na autobus już niebawem będzie można kupić w biletomacie

Swarzędzka Komunikacja Autobusowa poinformowała o tym, że już niebawem bilety na autobus będzie można kupić w biletomacie – docelowo będzie ich 5.

Biletomaty mają zostać uruchomione w 4 lokalizacjach: obok dworca PKP, przy placu Niezłomnych, przy pętli na osiedlu Kościuszkowców oraz na rondzie Śródka. W tych miejscach już niebawem będzie można kupić bilety na autobus w biletomacie – zarówno jednorazowe, jak i okresowe. W tym również te zapisywane na karcie PEKA (na swarzędzkie autobusy).

Swarzędzka Komunikacja Autobusowa stara się też, by za pośrednictwem swarzędzkich biletomatów można było kupować bilety na poznańską komunikację (ZTM). Mowa tu o biletach okresowych, a także doładowaniach t-portmonetki.

Ponadto, ponieważ zamówiono 5 biletomatów, ten ostatni stanie na osiedlu Cegielskiego, przy rondzie. Wybór takich lokalizacji wydaje się bardzo trafiony. Okolice dworca PKP, czy główne miejsca przesiadkowe, wydają się być naturalnym wyborem. Niemniej w przyszłości warto się zastanowić na umiejscowieniem następnych biletomatów na terenie gminy. Wydaje się, że dobrą lokalizacją byłoby na przykład pobliże pętli i modernizowanego dworca PKP w Kobylnicy. Na pewno takich punktów na terenie gminy znalazłoby się więcej.

Wprowadzenie biletomatów oraz dążenia do uruchomienia za ich pośrednictwem obsługi biletów ZTM jest na pewno krokiem w dobrym kierunku. Zdecydowanie ułatwi to zakup biletów. Zwłaszcza, że automaty w autobusach nie przyjmują banknotów, a nowe stacjonarne automaty mają mieć już tę funkcjonalność. Oczywiście, wiele osób chciałoby przede wszystkim integracji biletowej komunikacji swarzędzkiej z poznańską. Wówczas na wszystkie pojazdy miałby obowiązywać jeden bilet. Naturalnie byłoby to wygodne rozwiązanie. Jednak, jak się często wskazuje, mogłoby poskutkować dalszym wzrostem cen za przejazdy. Bilety na SKA można też kupić za pomocą aplikacji mPay co jest bardzo wygodną metodą płatności.

Informacją o tym, że niedługo zostaną uruchomione biletomaty Swarzędzka Komunikacja Autobusowa pochwaliła się na swoim profilu na Facebooku – z tego miejsca pochodzi też fotografia ilustrująca informację.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Bilety na autobus można kupić w biletomacie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *