Czesław (za)śpiewa na Dzień Kobiet

8 marca 2017 roku o godz. 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie wystąpi polsko-duński zespół Czesław Śpiewa. Koncert jest częścią ogólnopolskiej trasy promującej najnowszy album. Tym razem barwny ensemble multiinstrumentalistów Czesława Mozila zagra z polską orkiestrą barokową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.

Koncert Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników scenicznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.

Podczas koncertu pojawią się piosenki z płyty „Księga Emigrantów, cz.2”, która będzie miała premierę w marcu 2017 roku. Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z dużą dawką autoironii. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych przez wszystkich Polaków wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka” „Lokomotywa” „Kaczka”.

Nie zabraknie również wcześniejszych, dobrze znanych przebojów zespołu Czesław Śpiewa. Koncert uzupełni specjalny set utworów muzyki klasycznej takich kompozytorów jak:  Jan Sebastian Bach, Antonio Vivaldi czy Johann Pachelbel.

Szorstki dźwięk instrumentów historycznych  i nostalgiczne brzmienie akordeonu Czesława Mozila – to po prostu trzeba usłyszeć!

Bilety na koncert są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu oraz na stronie www.kupbilecik.pl