COVID-19 u pracownika fabryki herbaty Twinings

U pracownika swarzędzkiej fabryki herbaty Twinings wykryto COVID-19 (koronawirusa) – trwa weryfikacja, kto miał z nim kontakt.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że u pracownika fabryki Twinings stwierdzono zarażenie COVID-19. Pracownik jest mieszkańcem powiatu jarocińskiego. Zarażenie w tak dużym zakładzie niesie spore obawy o rozprzestrzenienie się wirusa. Dyrekcja firmy dowiedziała się o zarażeniu wczoraj, 2 lipca. Zidentyfikowano pracowników, którzy mieli kontakt z zarażonym, który ostatni raz w pracy był w piątek 26 czerwca.

Dzisiaj, 3 lipca, kierownictwo fabryki zleciło dezynfekcję całego zakładu. Ponadto, wszyscy pracownicy, którzy przebywali na tej samej zmianie, co zarażony, zostali dobrowolnie przebadani. Wykorzystano w tym celu testy serologiczne, które przeprowadzali pracownicy służb medycznych. Wobec tego, że testy nie wykazały zarażenia oraz braku przeciwwskazań ze strony SANEPID-u, kierownictwo firmy podjęło decyzję o kontynuacji pracy fabryki.

Wśród mieszkańców naszej gminy do tej pory było 10 zakażeń. Wszystkie osoby zdążyły wyzdrowieć.

[poll id=”13″]

O sprawie pierwsza poinformowała Telewizja STK.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

COVID-19 u pracownika fabryki Twinings

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *