Botaniczna Piątka 2018 edycja letnia

11 sierpnia, w sobotę, swarzędzcy seniorzy wzięli udział w kolejnej, tym razem letniej, edycji Botanicznej Piątki w Poznaniu. Impreza ta popularyzuje bieganie i nordic walking jako elementy zdrowego trybu życia oraz zachęca do zapoznania się z pięknym Ogrodem Botanicznym UAM.
W letniej edycji udział wzięło 401 osób: 336 biegaczy, którzy startowali w trzech falach i 65 kijkarzy. Nasz kolega zdobył pierwsze miejsce, koleżanki drugie i trzecie, oczywiście w swojej kategorii wiekowej
A jak było ? Po upalnych dniach powitał nas chłodny i rześki sobotni poranek, z chmurami przewijającymi się po błękitnym niebie. W Botaniku przebiegli już zawodnicy pierwszej i drugiej fali (zawody zaczęły się o godzinie 11.00), kończyli swój bieg ci z trzeciej , a już przygotowywali się wędrujący z kijkami. Biegaczom się udało, a kijkarzy spotkała niespodzianka – mokra! Na samym starcie powitał ich deszcz. Niewielki i ciepły, ale zmoczył idących oraz ogrodowe ścieżki, które rozgrzane słońcem – parowały. Trasa, jak zawsze, 5 km : 3 okrążenia (dla wszystkich startujących) wiodąca obrzeżami ogrodu, który wyglądał pięknie: różne zapachy, barwy, odcienie zieleni, fontanny, stawek … spacerowicze zachwycający się przyrodą… Tu nawet w upalny dzień można znaleźć schronienie przed ostrym słońcem..

Danuta Wereszczyńska-Choryńska


Botaniczna Piątka 2018 – edycja letniaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *