Bezpłatne miejsca w punktach opieki dla dzieci do lat 3

W Swarzędzu czekają bezpłatne miejsca w punktach opieki dla dzieci do lat 3. Z punktów powstałych w wyniku realizacji projektu stowarzyszenia Metropolia Poznań skorzystać mogą rodzice zainteresowani powrotem na rynek pracy.

Metropolia Poznań, do której należy także gmina Swarzędz, realizuje projekt „Wracamy na rynek pracy – aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3”. W jego efekcie w Swarzędzu powstał punkt opieki dla najmłodszych. Rodzice zainteresowani powrotem na rynek pracy mogą korzystać z niego bezpłatnie.

Stowarzyszenie zaprasza do udziału w projekcie rodziców dzieci do lat trzech – bezrobotnych albo przebywających na urlopie wychowawczym lub macierzyńskim. Zgłoszenia na adres biuro@projekt-opiekunki.pl Informacje są dostępne także pod numerem telefonu 786102024. Szczegóły projektu są dostępne na stronie internetowej projekt-opiekunki.pl.

Miejsca w podobnej placówce czekają także w Mosinie, a kolejny taki punkt opieki dla dzieci do lat 3 otwiera się wkrótce w Kórniku. Powyższe adres mailowy i telefon kontaktowy obowiązują także dla punktów działających poza Swarzędzem.

Równolegle Metropolia Poznań poszukuje kandydatek do uzyskania ustawowych uprawnień opiekuna dziennego dla dzieci do lat 3, gotowych do utworzenia punktów opieki dla dzieci.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Bezpłatne miejsca w punktach opieki
Bezpłatne miejsca w punktach opieki dla dzieci do lat 3 – projekt stowarzyszenia Metropolia Poznań. Fot. Pixabay

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *