Swarzędzkie autobusy bez wirusa

Koronawirus i Swarzędz: swarzędzkie autobusy są poddawane zabiegom mającym na celu poprawić warunki sanitarne i zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych.

Burmistrz M. Szkudlarek w oficjalnym komunikacie zapewnił, że pojazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej są poddawane działaniom, maksymalizującym bezpieczeństwo sanitarne.

Oprócz tradycyjnych działań kosmetycznych po każdym zjeździe do zajezdni, jak sprzątanie wewnątrz oraz mycie zewnętrzne z użyciem profesjonalnych środków myjących, stosuje się też specjalne działania. Z uwagi na zagrożenie, jakim jest  koronawirus autobusy każdorazowo są poddawane procesowi odkażania i dezynfekcji z użyciem bakteriobójczego preparatu do dezynfekcji i odkażania. Środek ten zawiera izopropanol oraz alkohol w stężeniu powyżej 60%. Poręcze, uchwyty siedzeń, uchwyty rurowe i uchwyty ręczne, wszystkie przyciski, biletomaty i kasowniki są dezynfekowane i odkażane przez natrysk oraz przecieranie ściereczkami zwilżonymi preparatem.

Ponadto każdy kierowca dysponuje pojemnikiem z preparatem do dezynfekcji i odkażania, by w razie potrzeby wykonać konieczne zabiegi dezynfekujące.

Warto też przypomnieć, że kierowcy zatrzymują się na każdym przystanku i otwierają wszystkie drzwi by skutecznie przewietrzyć wnętrze autobusu.

Wszystkie te działania mają doprowadzić do tego, by autobusy w gminie Swarzędz były bezpieczne wobec zagrożenia, jakim jest koronawirus.

Trzeba też pamiętać, że autobusy funkcjonują ze zmienionym rozkładem jazdy. Rozkład można sprawdzić tutaj.

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z koronawirusem przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *