Bank Mleka Kobiecego (ul. Polna): mamy karmiące mogą pomóc dzieciom

Bank Mleka Kobiecego zachęca mamy karmiące do zostania Honorowymi Dawczyniami, by w ten sposób pomóc dzieciom, które do tego mleka dostępu nie mają. 

Bank Mleka Kobiecego to placówka mieszcząca się w Poznaniu, w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej 33, a teraz zaprasza do współpracy wszystkie Panie, mamy karmiące z powodzeniem swoje dzieci będące w pierwszym roku życia.

Bank Mleka to profesjonalne laboratorium, w którym oddany honorowo, przebadany, pasteryzowany i odpowiednio oznakowany pokarm kobiecy jest gromadzony, a następnie przekazywany dla hospitalizowanych noworodków, które z przyczyn losowych nie mogą być karmione mlekiem własnej matki.

Głównym beneficjentem BMK jest wcześniak, noworodek z bardzo mała masą 1000-1499g  lub skrajnie małą masą ciała<999g, któremu pokarm naturalny przynosi zdrowie w długim procesie leczenia.

W oparciu o badania naukowe należy podkreślić, że mleko kobiece to nie tylko pożywienie. Posiada właściwości terapeutyczne ważne dla prawidłowego rozwoju małych pacjentów i traktowany jest jak lek.

Teraz pracownicy BMK zgłaszają się z prośbą do mam karmiących o wsparcie ich działań:

Pokładamy nadzieję, że w tym trudnym czasie pandemii COVID-19 zechcą Panie wesprzeć naszych małych wojowników w codziennej walce o zdrowie. Jeśli masz dodatkowe pytania i/lub chciałabyś zostać Honorową Dawczynią mleka kobiecego skontaktuj się z nami!

Bank Mleka Kobiecego Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UMP

Polna 33, 60-535 Poznań

Budynek D, poziom 4

w dni robocze:

godz. 8–14 tel. 61 8 419 637

w weekendy:

tel. kom. 607 391 377

BankMlekaKobiecego@gpsk.edu.ump.pl

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Bank Mleka Kobiecego mamy

Bank Mleka Kobiecego mamy

Bank Mleka Kobiecego mamy

Bank Mleka Kobiecego mamy

Bank Mleka Kobiecego mamy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *