Gmina Swarzędz wolna od COVID-19!

To świetna wiadomość: gmina Swarzędz jest już wolna od COVID-19 – nie ma żadnego aktywnego przypadku, a wszyscy, którzy zachorowali, są już zdrowi.

Przekazywać takie pozytywne informacje lubimy najbardziej. Gmina Swarzędz wolna od COVID-19! Takie dane przekazała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Spośród dotychczas stwierdzonych 10 przypadków zachorowań na koronawirusa, wszyscy zarażeni wyzdrowieli. Na chwilę obecną nie mamy zatem w gminie żadnego aktywnego przypadku zachorowania.

Należy jednak mieć na uwadze, że cały czas szereg osób pozostaje chorych wokół nas. Zarówno w Poznaniu, jak i w powiecie poznańskim. Stąd też nadal dobrze stosować się do zalecanego zachowania dystansu społecznego, czy też noszenia maseczek w miejscach, gdzie ten dystans trudno zachować.

W samym Poznaniu do tej pory stwierdzono 153 przypadki zachorowań. Nadal choruje 15 osób. 131 mieszkańców Poznania wyzdrowiało, 7 natomiast zmarło. W powiecie poznańskim odnotowano 91 zachorowań. Aktywnych, a zatem nadal chorujących jest 6 przypadków. 83 osoby wyzdrowiały, 2 zmarły.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

gmina swarzędz wolna od COVID-19

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *