50% maratonu 100% satysfakcji i ponad 130 nagród

Zegar odliczający dni do startu III Półmaratonu Szpot Swarzędz wskazuje już liczbę poniżej 30-tu. Oznacza to, że niespełna miesiąc pozostał do 9 września 2018 roku, dnia,  w którym na ulice Swarzędza wybiegnie ponad 1000 biegaczek i biegaczy . To właśnie w drugą niedzielę września punktualnie o godzinie 10 – tej wystrzał z armaty Swarzędzkiego Bractwa Kurkowego będzie oznaczał start kolejnego półmaratonu –  tradycyjnie  ze swarzędzkiego Rynku .

Przygotowania wkraczają w decydującą fazę – mówi Ireneusz Szpot, organizator i pomysłodawca tego wydarzenia. W produkcji są medale, koszulki dla obsługi, przybywa nagród, prowadzone są ostatnie rozmowy z nowymi partnerami naszej imprezy . Co do nagród, to poza pierwszymi sześcioma zawodniczkami i  zawodnikami w kategorii Open, otrzyma je również pierwszych sześć kobiet i tyluż mężczyzn w każdej z 10-ciu kategorii wiekowych. Oznacza to, że co najmniej 132 osoby zostaną zaproszone na scenę po nagrody właśnie. A propos nagród, to mam nową , miłą wiadomość, a mianowicie, że do wygrania będzie także skuter Premium 727. Ta nagroda jednak nie będzie miała nic wspólnego z zajętym miejscem w naszym III Półmaratonie, a trafi do laureata najlepszego hasła promującego przyszłoroczne wydarzenie, nasz nowy projekt, a mianowicie Bieg rodzinny. Odbędzie się ów bieg w ramach znanego w całym kraju 10 km Szpot Swarzędz, który wystartuje  2 czerwca 2019 roku – dodał I. Szpot.


Zapisy ( limit startujących wynosi 1 500 osób ) do III Półmaratonu Szpot Swarzędz trwają  poprzez stronę www.biegi.szpot.pl, a wpisowe wynosi 60 złotych. Na liście startowej jest już niemal 700 osób. Ciekawa, płaska , szybka trasa zazwyczaj  skutkuje w Swarzędzu  wieloma rekordami życiowymi. Tradycyjnie za linią mety zawiśnie na specjalnej konstrukcji Dzwon Rekordzisty,  którym każdy ustanawiający nowy rekord życiowy będzie mógł ten fakt obwieścić całemu światu . O ile wszystkie wstępne ustalenia z Partnerami uda się zrealizować, to na miejscu można będzie przebadać stopy, zapoznać się z najnowszą ofertą samochodów kilku marek oraz wziąć udział w aukcji . To wszystko w ramach obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza, a Miasto i Gmina Swarzędz są współorganizatorem Półmaratonu . W roku ubiegłym trasę ukończyło ponad  1100 biegaczy. Czy w tym roku padnie rekord frekwencji oraz nowe rekordy trasy ? Na te pytania musimy poczekać do9 września .

Przypominamy – zapisy poprzez stronę www.biegi.szpot.pl

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *