Spotkanie z Antonim Kobzą autorem książki „Dzieje wsi okolic Swarzędza.

[sg_popup id=”8196″ event=”inherit”][/sg_popup]Spotkanie z Antonim Kobzą  autorem książki „Dzieje wsi okolic Swarzędza.  Szkice i materiały do historii powiatu poznańskiego”

Spotkanie odbyło się 31 lipca 2018 r. w Bibliotece Publicznej na os. Czwartaków w Swarzędzu, a zainteresowanych gości nie mogła pomieścić biblioteczna czytelnia.

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Swarzędza pan Marian Szkudlarek oraz sekretarz UMiG pani Agata Kubacka. Dyrektorka biblioteki pani Sławka Nawrocka przedstawiła obecnym treść książki, a o powstawaniu opracowania opowiedział autor. Zbieranie materiałów i pisanie „Dziejów wsi…” trwało ponad sześć lat i wiązało się m.in. z licznymi kontaktami z mieszkańcami – świadkami historii, wyjazdami w teren, a nawet poza granice kraju.

Burmistrz zwrócił uwagę obecnych na fakt, iż wydana książka budzi dumę mieszkańców z historii ich małej ojczyzny, posiada znaczenie dla integracji społeczności miasta i gminy oraz popularyzuje ziemię swarzędzką w Wielkopolsce.

W ukazaniu się książki podkreślono rolę głównego Wydawcy tj. Spółdzielni Mieszkaniowej z jej prezesem panem Pawłem Pawłowskim na czele i przypomniano, że w bieżącym roku swarzędzka Spółdzielnia Mieszkaniowa obchodzi 60-lecie działalności a publikacja wzbogaci program obchodów Jubileuszu.

Po części oficjalnej można było zakupić książkę  z dedykacją autora oraz wypić kawę, herbatę, napoje chłodzące i poczęstować się ciastkami. Ostatni goście opuścili mury biblioteki ok. 20.00.

AK

Książkę Antoniego Kobzy „Dzieje wsi okolic Swarzędza.  Szkice i materiały do historii powiatu poznańskiego” można nabyć w redakcji „Informatora Swarzędzkiego”  i portalu swarzedz24.pl  (Swarzędz, Os. Czwartaków 23/1 w godz. 10.00-17.00 lub po uzgodnieniu telefonicznym 61 679 11 77, 45 00 99 500, 699 555 700) w cenie wydawcy 45 zł.

 

 

 

 


[spu popup=”8176″]YOUR TEXT OR IMG HERE[/spu]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *