27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 13 stycznia 2019 roku. Tym razem celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podobnie jak w latach ubiegłych, Swarzędzki Sztab WOŚP został zarejestrowany w Ośrodku Kultury, a finał odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.
Sygnał do rozpoczęcia finałowego grania, jak co roku, da Swarzędzka Orkiestra Dęta. Przez cały dzień trwania imprezy nie zabraknie koncertów, wspólnej, orzeźwiającej kąpieli swarzędzkich morsów, a także loterii fantowej i licytacji – przede wszystkim Złotego Serduszka, Swarzędzkiego Biegu WOŚP i Światełka do Nieba, które punktualnie o godzinie 20:00 rozświetli niebo nad miastem.
W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.
Do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka może przyłączyć się naprawdę każdy!
Liczymy na przychylność swarzędzkich przedsiębiorców, którzy jak co roku, wspomogą nas w przygotowaniu licytacji oraz loterii, a także na hojność mieszkańców gminy.
W zeszłym roku zawiesiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, ustanawiając rekordową kwotę 233 669,00zł. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu mieszkańców naszej gminy, uda się ten wynik poprawić i ustanowić kolejny swarzędzki rekord.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *