14 zarażenie COVID-19 w gminie Swarzędz, aktualnie 4 osoby chore

W gminie Swarzędz mamy do czynienia z kolejnym zdiagnozowanym zarażeniem COVID-19 w gminie Swarzędz: aktualnie są 4 osoby chore, łącznie 14 zarażeń.

Według danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu na dzień 4 sierpnia 2020 r. mamy do czynienia z nowym 14 zachorowaniem. W gminie Swarzędz to 14 zarażenie COVID-19 od początku pandemii, 10 osób wyzdrowiało, natomiast aktualnie są 4 osoby chore. 1 z chorych osób jest hospitalizowana, 2 znadują się w izolacji domowej, a 1 pozostaje w izolatorium.

W ostatnich dniach koronawirus w Swarzędzu się nasilił, gdyż w przeciągu 2 tygodni przybyło nam 4 chorych. Idzie to w parze z trendami w całym kraju, gdzie po złagodzeniu obostrzeń, znacznie wzrasta liczba diagnozowanych przypadków. Inną kwestią jest częstsze wykonywanie testów na koronawirusa, przez co stwierdza się więcej zachorowań.

Aktualnie w powiecie poznańskim mamy do czynienia z 25 aktywnymi przypadkami COVID-19. Od początku pandemii w gminach wokół Poznania chorowały 132 osoby. 105 wyzdrowiały, a 2 zmarły. Najwięcej aktywnych przypadków w powiecie poznańskim jest w gminie Mosina (5), a zaraz potem właśnie w Swarzędzu i w gminie Komorniki (po 4 zarażenia).

W samym Poznaniu aktywnych przypadków COVID-19 jest 24. Łącznie choruje lub chorowało 216 osób. Wyzdrowiało 185 mieszkańców Poznania, a 7 zmarło.

W Wielkopolsce zarażonych do tej pory było (i jest) 4 044 osoby. Na terenie województwa mamy 1 078 aktywnych przypadków. Wyzdrowiało 2 766 mieszkańców naszego regionu. 200 osób niestety zmarło. Hospitalizacji podlega aktualnie 157 osób. 192 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym. Kwarantannie poddanych jest 7 066 mieszkańców regionu.

Jak zawsze wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

COVID-19 Swarzędz aktualnie chore

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *