ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM 27. FINAŁU WOŚP

Już 13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podobnie jak w latach ubiegłych, Swarzędz przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka, a Swarzędzki Sztab WOŚP został zarejestrowany w Ośrodku Kultury.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka może przyłączyć się naprawdę każdy!

Jak zostać wolontariuszem i zbierać pieniądze podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Jeżeli jesteś uczniem jednej ze szkół w gminie Swarzędz, zgłoś się do Koordynatora WOŚP w swojej szkole, który poprowadzi Ciebie przez proces rekrutacji.   Jeżeli nie jesteś uczniem, a chciałbyś zostać wolontariuszem, przyjdź do Sztabu z dokumentem tożsamości celem wypełnienia ankiety wstępnej Kandydata na Wolontariusza. Osoby niepełnoletnie powinny zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym. Przygotuj zdjęcie w formacie JPG o wymiarach nie mniejszych niż 600×800 pikseli. Zdjęcie powinno przypominać legitymacyjne, musi być wyraźne, bez ciemnych okularów i nakryć głowy.

Nabór Wolontariuszy 27. Finału WOŚP potrwa do 22 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Pamiętaj, że liczy się kolejność zgłoszenia i czas! Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Kandydaci na Wolontariuszy zostaną zarejestrowani w Bazie WOŚP i po spełnieniu wszystkich warunków, 13 stycznia 2019 otrzymają identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście.

Pamiętaj, że Sztab dysponuje ograniczoną liczbą wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów zastanów się dobrze, czy będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu 27. Finału.

Swarzędzki Sztab WOŚP znajduje się w Ośrodku Kultury, przy ul. Poznańskiej 14. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *