Zmiany w organizacji ruchu – Enea Challenge Poznań: 23 – 24 lipca 2016, Diecezjalne Dni Młodzieży w Poznaniu, Mecz Lecha

W związku z imprezą Enea Challenge Poznań, która odbędzie się w dniach 23-24 lipca nastąpią zmiany w organizacji ruchu w godzinach:
– sobota 23.07: 7:00-14:30
– niedziela 24.07: 6:00-18:00
Trasa Triathlonu (odcinek kolarski) przebiegać będzie następującymi ulicami:
Wiankowa – Antoniego Baraniaka – Jana Pawła II – Rondo Śródka – Warszawska – węzeł Antoninek – Warszawska DK-92 – Kostrzyn, skrzyżowanie z ulicą Wrzesińską – węzeł Antoninek – Warszawska – Rondo Śródka – Jana Pawła II- Antoniego Baraniaka- Wiankowa

Trasa Triathlonu (odcinek biegowy) przebiegać będzie następującymi ulicami:

Jana Pawła II – Mostowa (od Woźnej do Grobli) – Wodna – Stary Rynek – Paderewskiego – Plac Wolności – Aleje Marcinkowskiego – Wartostrada – Przejście dla pieszych przez ulicę Grobla i Mostową (Most Rocha) – Piastowska – Juracka – Przystań – Piotrowo – Berdychowo

Wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice bądź ich fragmenty:

– Trasa nr 92 do Kostrzyna:

– Warszawska – Św. Michała,

– Warszawska – Mogileńska,

– Warszawska – Smołdzinowska
– na skrzyżowaniach DK 92 z ulicami Polna w m. Swarzędz, wyjeździe naprzeciwko ul. Sołeckiej, ul. Zapłocie w m. Paczkowo oraz ulicami Żniwna i Wrzesińską w m. Kostrzyn

– Wodna i okolice,

– Paderewskiego,

– Piotrowo,

– Berdychowo.

Na czas trwania imprezy zostaną zorganizowane śluzy kierowane przez funkcjonariuszy Policji:

Nad Maltę możliwy będzie dojazd środkami komunikacji miejskiej:

  • Linia 57, 84 – kierunek Katowicka;
  • Linia 84 – Termy Maltańskie;
  • Linie tramwajowe – Jana Pawła 4,6,17,27;
  • Przystanek tramwajowy 1000-lecia.

Szczegółowe informacje na temat przygotowanych na czas imprezy objazdów dostępne na stronie: www.challenge-poznan.pl

trasa

 

W sobotę i niedzielę trzeba się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu w związku z obchodami Diecezjalnych Dni Młodzieży w Poznaniu. – Obowiązywać będzie zakaz wjazdu i parkowania na ul. Na Stoku oraz zakaz parkowania wzdłuż odcinka ul. Armii Poznań przy pętli autobusowej Garbary. Zakazy nie dotyczą pojazdów upoważnionych i dojazdu do posesji – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Na prawym pasie ul. Armii Poznań w weekend będzie wyznaczony parking, a w niedzielę również na prawym pasie ul. Szelągowskiej. Zmiany dotyczą również parkowania. – W niedzielę obowiązywać będzie zakaz parkowania na ulicach w rejonie Katedry (Ostrów Tumski, Dziekańska, Posadzego, Lubrańskiego), a w godzinach od 10:00 do 12:00 – zakaz wjazdu, z wyjątkiem pojazdów upoważnionych. W związku z tym w powyższych godzinach ul. Wieżowa będzie ulicą bez przejazdu – dodaje.

W niedzielę uczestnicy obchodów będą przechodzić z katedry na Cytadelę. Pojawią się wtedy tymczasowe utrudnienia wzdłuż ulic Estkowskiego i Garbary.

W najbliższą niedzielę Lech Poznań rozegra pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach Ekstraklasy. Tradycyjnie ZTM przygotował zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, które mają ułatwić kibicom dotarcie na mecz i powrót ze stadionu.

Zmiany w komunikacji miejskiej wprowadzone zostaną zarówno przed jak i po meczu, ale ZTM przypomina, że bilety na mecz nie uprawniają do darmowych przejazdów komunikacją miejską.

Przed meczem:

– nastąpi wzmocnienie bardziej pojemnymi autobusami linii nr 45, 63 i 91

– na liniach tramwajowych nr 1, 6, 13 i 15 przewidziano dodatkowe kursy

Po meczu:

– wzmocnienie linii tramwajowych nr 1, 6, 13 i 15 dodatkowym taborem

– obsługa linii autobusowych nr 45, 63 i 91 bardziej pojemnym taborem

Mecz rozpocznie się w niedziele o godzinie 18:00 na INEA Stadionie.