Zapraszamy 12 maja na „Szyba Cup” – zagrają dla Krystiana Antczaka

12, w  drugą niedzielę maja w Swarzędzu będzie miał miejsce wyjątkowy turniej charytatywny. Młodzi piłkarze z rocznika 2012 w ramach „Szyba Cup” zagrają dla kontuzjowanego Krystiana Antczaka.

Jest 9 marca około godziny 14:30, w Swarzędzu trwa druga połowa meczu IV ligi pomiędzy Unią Swarzędz a LKS-em Gołuchów. W jednej z akcji Krystian Antczak zderza się z bramkarzem rywali i doznaje groźnej kontuzji prawej nogi. Karetka zabiera go do szpitala.

Spełnia się najgorszy z możliwych scenariuszy. Złamana kość strzałkowa i trzy zerwane więzadła pilnie wymagają kosztownej operacji. Koledzy z drużyny tworzą internetową zbiórkę i w 10 dni gromadzą niemal 19 tysięcy złotych. Operacja się udaje, teraz przed Krystianem długa i kosztowna rehabilitacja.

I właśnie na ten cel będą zbierane pieniądze podczas „Szyba Cup”. Podczas turnieju będzie można nabywać cegiełki w cenie 10 złotych za sztukę. Spośród cegiełek zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody, m.in. gadżety Lecha Poznań i Unii Swarzędz (w tym koszulki z podpisami obu drużyn) czy vouchery na treningi indywidualne w Fabryce Piłkarzy.

Krystian Antczak to znana postać w lokalnym środowisku piłkarskim. Były zawodnik Lecha Poznań, SKS 13 Poznań oraz IKP Olimpia Poznań. W przeszłości młodzieżowy reprezentant Polski do lat 19 i 21. „Szyba” jest również futsalistą. Może pochwalić się występami w angielskim FS Derby czy grą z orzełkiem na piersi w seniorskiej kadrze.

Przyjdź, kup cegiełkę (albo cały stos cegiełek!) i pomóż wrócić Krystianowi na boisko!


INFORMACJE O TURNEJU CHARYTATYWNYM „SZYBA CUP”

Kto? – Swarzędzki Klub Sportowy „Unia”

Gdzie? – boisko ze sztuczną nawierzchnią na ul. Św. Marcina 1 w Swarzędzu

Kiedy? – 12 maja (niedziela) w godz. 9:00 – 14:00

Dlaczego? – chcemy uzbierać pieniądze na rehabilitację Krystiana Antczaka, który doznał groźnej kontuzji w meczu ligowym z LKS-em Gołuchów

Dlaczego nazwa „Szyba Cup”? – Krystian Antczak ma pseudonim Szyba

Kto weźmie udział w turnieju? – podczas zawodów „Szyba Cup” będzie rywalizować ze sobą 16 drużyn z rocznika 2012

Jak będzie można wesprzeć inicjatywę? – podczas „Szyba Cup” będzie można nabyć cegiełki za 10 zł sztuka. Po turnieju nastąpi rozlosowanie nagród spośród zakupionych cegiełek.

Jakie nagrody będą do wygrania? – w puli nagród znajdą się m.in. gadżety od Lecha Poznań (w tym koszulka z podpisami zawodników), plakaty z podpisami oraz koszulka z podpisami piłkarzy Unii Swarzędz, vouchery na treningi w Fabryce Piłkarzy i inne


 


O turnieju

Turniej „Szyba Cup” rozpocznie się w okolicach godz. 9:00. Szesnaście drużyn biorących udział w rywalizacji zostanie podzielonych na cztery grupy. Podczas meczów na boisku będzie przebywać sześciu adeptów piłki nożnej, po trzech z każdego zespołu.

Lista drużyn, które wezmą udział w „Szyba Cup”:

– Unia Swarzędz (dwie drużyny)

– Polonia Środa Wielkopolska (dwie drużyny)

– Orlik Poznań (dwie drużyny)

– Akademia Reissa (dwie drużyny)

– Poznaniak Poznań (dwie drużyny)

– Lech Poznań Football Academy Swarzędz

– MKS Przemysław Poznań

– UKS Akademia Sportowa Orlik Kaźmierz

– Piast Kobylnica

– Warta Poznań

– UKS Śrem
O Krystianie Antczaku

Krystian przygodę z piłką rozpoczął w poznańskim Lechu. Później był zawodnikiem SKS 13 Poznań, z którego trafił na ul. Św. Marcina 1 w Swarzędzu. Barwy Unii, wówczas III-ligowej, Antczak reprezentował przez dwa lata. W tym czasie rozegrał 63 spotkania, w których zdobył 25 bramek. Ostatnio zaś napastnik był piłkarzem IKP Olimpia Poznań. Poza piłką klubową 24-latek w przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 19 i 21.

Warto zaznaczyć, że “Szyba” jest nie tylko futbolistą, ale również futsalistą. Na parkiecie najpierw walczył dla UKS CityZen Poznań, a potem dla angielskiego FS Derby. W tej dyscyplinie Antczak także biegał z orzełkiem na piersi. Zagrał w jednym spotkaniu seniorskiej i kilkunastu meczach młodzieżowej reprezentacji Polski futsalu.

Po powrocie do Swarzędza Krystian Antczak od razu stał się kluczową postacią w zespole Unii. W bieżącym sezonie rozegrał 20 spotkań, w których 11 razy trafił do siatki. Z pozostałej części rozgrywek wykluczyła go groźna kontuzja, której doznał w meczu ligowym z LKS Gołuchów.

Pod koniec wspomnianego spotkania zderzył się niefortunnie z bramkarzem i w efekcie złamał kość strzałkową w prawej nodze i zerwał trzy więzadła. Pilnie potrzebna była kosztowna operacja, na którą została uruchomiona zbiórka internetowa. Spośród potrzebnych 20 tysięcy złotych udało się zebrać niemal dziewiętnaście.

Operacja się udała, ale teraz „Szyba” jest w trakcie długiej i równie kosztownej rehabilitacji.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *