Zaczyna się budowa deptaka na Osiedlu Czwartaków

17 marca o godz. 17.00 w Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu odbyło się spotkanie mieszkańców Os. Czwartaków z władzami miasta poświęcone budowie dalszego ciągu deptaka kończącego się obecnie tuż za Gimnazjum nr 3. W spotkaniu udział wzięli burmistrzowie M. Szkudlarek i G. Taterka a inwestycję prezentował  zebranym kierownik Wydziału Inwestycji UMiG Bartłomiej Majchrzak. Na spotkaniu zauważyliśmy również radnych z terenu osiedli spółdzielczych Wandę Konys i Piotra Choryńskiego oraz radnego Mateusza Matuszaka.

II etap inwestycji – budowy deptaka rozpocznie się na końcu marca i potrwa 5 miesięcy. Obejmie odcinek od zakończenia dotychczas  wybudowanego odcinka chodnika do Szkoły Podstawowej nr 4. W roku 2018planowana jest budowa ostatniej części tego pieszego ciągu komunikacyjnego. Pieszy ciąg komunikacyjny wybudowany zostanie z identycznych materiałów jak odcinek pierwszy wzdłuż Gimnazjum nr 3. Po jednej stronie znajdzie się asfaltowa jezdnia oraz miejsca parkingowe. Szczegóły przedstawiamy na załączonym rysunku.

Bartłomiej Majchrzak poinformował również, że w trakcie budowy musi zostać ze względów technicznych ok. 50 drzew. Wszystkie jednak zostaną zastąpione nowymi nasadzeniami. Ilość zieleni na  osiedlu nie ulegnie zmniejszeniu, a nawet zwiększy się o nowe interesujące rośliny.

Fot. red. (4)

Fot. H. Staniewska (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *