Zabrakło skuteczności

W ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek IV ligi Unia Swarzędz zremisowała z Obrą Kościan 2:2. Gole dla SKS-u strzelili Paweł Koralewski i Tomasz Węcławek.

Początek spotkania w wykonaniu „Dumy Swarzędza” był bardzo dobry. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego w pierwszych trzydziestu minutach mieli co najmniej trzy okazje, po których powinny paść bramki. Ostatecznie została wykorzystana jedna z sytuacji. W 16. minucie Paweł Koralewski przelobował golkipera gości. Dwadzieścia minut później odpowiedzieli zawodnicy Obry. Wykorzystali oni błąd defensorów SKS-u i do przerwy mieliśmy wynik 1-1.

W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany. W 48. minucie drużyna z Kościana wyszła nawet na prowadzenie. Kiedy wszystko wskazywało na to, że Unia przegra sobotni sparing do akcji wszedł Tomasz Węcławek. Pomocnik „niebiesko-białych” tuż przed ostatnim gwizdkiem w akcji sam na sam minął bramkarza Obry i umieścił piłkę w siatce.

– Najbardziej zabrakło nam skuteczności, żeby wygrać to spotkanie – powiedział po zakończeniu meczu Damian Ludwiczak, drugi trener Unii.

Unia Swarzędz – Obra Kościan 2:2 (1:1)

Bramki dla Unii: Paweł Koralewski (16.), Tomasz Węcławek (90.)

Wyjściowy skład Unii: Andrzej Budnik, Kamil Czaplicki, Jakub Dohnal, Mikołaj Nowak, Patryk Pawłowski, Paweł Koralewski, Mateusz Świergiel, Marcin Nowicki, Kamil Boruń, Dominik Nowacki, Krzysztof Stępiński.

Ponadto zagrali: Tomasz Węcławek, Daniel Brylewski, Dariusz Nowak, Patryk Piasek, Jakub Marzyński, Maksymilian Myślwiec, Filip Baranowski i Krystian Czudziński.